Miloš Zeman reagoval na mobilizaci v Rusku: Co prezident považuje za adekvátní reakci

Prezident Miloš Zeman se domnívá, že Rusko se rozhodlo vyhlásit částečnou mobilizaci kvůli tomu, že protiútok ukrajinské armády na východě země byl úspěšný. Demokratické země by v takové situaci mohly zvýšit svou pomoc Ukrajině, to by podle něj byla adekvátní reakce.

Vladimir Putin / Zdroj: youtube.com

Prezident Ruské federace Vladimir Putin ve středu vyhlásil částečnou mobilizaci. Vysvětlil, že tento krok je nezbytný pro ochranu Ruska před západními státy, které se podle něj snaží rozdělit a zničit jejich zemi.

Mobilizace se bude týkat lidí v záloze, kteří mají bojové zkušenosti. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu uvedl, že resort plánuje mobilizovat 300 tisíc rezervistů.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Předseda vlády Petr Fiala (ODS) řekl, že tento krok Ruska znamená eskalaci válečného konfliktu. Premiér hodlá Ukrajině pomoci a podle něj to chtějí udělat i další evropské země.

Tiskový mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček zveřejnil na Twitteru prohlášení České hlavy státu. Prezident předpokládá, že Kreml se rozhodl vyhlásit mobilizaci kvůli úspěšnému protiútoku ukrajinské armády.

Miloš Zeman / Zdroj: youtube.com

„Adekvátní reakcí by bylo zvýšení pomoci Ukrajině, ale to nejenom ve vojenské oblasti,“ prohlásil Miloš Zeman.

https://twitter.com/PREZIDENTmluvci/status/1572537823831683072

PSALI JSME: „POMOC UKRAJINĚ JE POTŘEBA A MUSÍME V NÍ POKRAČOVAT“: JAK REAGOVAL FIALA NA VYHLÁŠENÍ MOBILIZACE V RUSKU

PŘIPOMÍNÁME: „JÁ UŽ BYCH ČESKU A NĚMECKU DÁVNO VYPNUL PLYN“: LEGENDÁRNÍ RUSKÝ BIATLONISTA REAGOVAL NA ROZHODNUTÍ MEZINÁRODNÍ BIATLONOVÉ UNIE

Share