„Já už bych Česku a Německu dávno vypnul plyn“: Legendární ruský biatlonista reagoval na rozhodnutí Mezinárodní biatlonové unie

V Německu se v roce 2024 uskuteční fotbalové mistrovství Evropy. Ruský tým tam však hrát nebude. Blíží se také biatlonová sezona, ruští biatlonisté ale nebudou moci soutěžit s evropskými sportovci. K této situaci se vyjádřil legendární sovětský biatlonista, čtyřnásobný olympijský vítěz Alexandr Tichonov. Píše o tom CNN Prima News.

Podle rozhodnutí kongresu Mezinárodní biatlonové unie (IBU) se ruští a běloruští sportovci nebudou moci zúčastnit mistrovství světa a nebudou vpuštěni do Světového poháru.

Alexandr Tichonov / Zdroj: youtube.com

Prezident ruského svazu biatlonistů Viktor Majgurov prohlásil, že jeho kolegové byli ovlivněni emocemi a rusofobií a proto takové rozhodnutí přijali. Šéf běloruské biatlonové federace Andrian Cybulski jim řekl, že takhle se rodina nechová.

K této situaci se vyjádřil i olympijský vítěz a zasloužilý mistr sportu SSSR Alexandr Tichonov. V minulosti byl i viceprezidentem IBU. Kromě toho byl také odsouzen, protože plánoval vraždu exgubernátora Kemerovské oblasti. Byl však amnestován.

Alexandr Tichonov / Zdroj: youtube.com

Pro portál RIA Novosti řekl, že IBU by se měla více starat o rozvojbiatlonu, ale ne o to, aby se ruští sportovci distancovali od vojáků.

„My je potrestáme. V Evropě už jenom prší. V České republice a Německu brzo nebude žádný sníh. Ještě se sem k nám připlazí. Já už bych jim všem dávno vypnul plyn,“ řekl Alexandr Tichonov.

Alexandr Tichonov / Zdroj: youtube.com

Dodal, že vidí určité „oteplení“ vztahů s Američany, kteří dle jeho slov chtějí, aby ruští sportovci mohli soutěžit se sportovci z jiných zemí. Nemyslí si, že sankce budou trvat dlouho.

PSALI JSME: „POMOC UKRAJINĚ JE POTŘEBA A MUSÍME V NÍ POKRAČOVAT“: JAK REAGOVAL FIALA NA VYHLÁŠENÍ MOBILIZACE V RUSKU

PŘIPOMÍNÁME: PETR FIALA PROZRADIL, JAK MŮŽE VLÁDA ŠETŘIT VE SVÝCH BUDOVÁCH: „STÁT MÁ JÍT PŘÍKLADEM,“ UVEDL PREMIÉR

Share