„Mně se to nelíbí“: Pekarová Adamová promluvila o demonstraci a prezidentské kampani Josefa Středuly

Předsedkyně dolní komory Parlamentu a šéfka TOP 09 Markéta Pekarová Adamová si myslí, že předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula zneužil protest v Praze pro svou prezidentskou kampaň. Ve vysílání CNN Prima News promluvila o sběru podpisů pro jeho kandidaturu a to je podle ní důkaz.

Josef Středula / Zdroj: youtube.com

V sobotu na demonstraci nepřišlo mnoho lidí, jako tomu bylo při posledních demonstracích proti vládě. Podle šéfky Poslanecké sněmovny odbory dosáhly svého cíle, vláda totiž souhlasila se zvýšením platů.

Předsedkyně dolní komory Parlamentu si uvědomuje, že lidé mají velké obavy. Vláda ale podle ní dělá vše pro to, aby se lidé nemuseli bát blížící se zimy. Ministři již učinili určité kroky ke zmírnění dopadů energetické krize.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: iDnes.tv

Poslankyně Klára Dostálová (ANO) uvedla, žezaměstnanci nejsou spokojeni, a tak protestují a ukazují své složenky. Demonstraci v sobotu organizovaly odbory, ale nepřišli tam jen odboráři.

Podle poslankyně na Václavské náměstí v sobotu nepřišlo mnoho lidí, protože jeden z odborářů hodlá kandidovat na prezidenta.

Klára Dostálová / Zdroj: youtube.com

Protest sice svolaly odbory, ale řada občanů tuto akci vnímala jako součást prezidentské kampaně, takže tam nedorazila. Myslí si, že lidé se z tohoto důvodu nechtěli k této akci připojit.

„Jsou důkazy, že tam byl sběr podpisů pro kandidaturu Josefa Středuly, takže se dá zcela jednoznačně říct, že to zneužití demonstrantů k tomuto účelů tady je. Mně se to nelíbí,“ řekla Markéta Pekarová Adamová.

Markéta Pekarová Adamová / Zdroj: youtube.com

Podle ní takový krok nebyl férový a myslí si, předseda ČMKOS svou funkci využívá. Předpokládá také, že Josef Středula je z účasti na demonstraci zřejmě zklamaný.

PSALI JSME: TRUMP PROHLÁSIL, ŽE BIDEN SKORO DONUTIL PUTINA ZAÚTOČIT NA UKRAJINU: „SMÁLI SE MU“

PŘIPOMÍNÁME: „VLÁDA MUSÍ PROVÉST OBČANY KRIZÍ“: TISÍCE LIDÍ PROTESTOVALI V SOBOTU V PRAZE. STŘEDULA KRITIZOVAL VLÁDU

Share