„Možna, tam bydli Hobbytové“: Manželský par stavěl levný dům

Kdy říkáme o stavebnictví domu, velké množství lidi se boji jenom myšlenky toho, kolik jim stane stavba. Ale rodina z Pembrokshira(Británie) říká, že můžete stavět pěkný dům, a neztratit hodně peněz.

.

Manželský pár Simon a Žasmin Deil vždycky se snili bydlet “na zemi”.

Pro to se rozhodli přestěhovat do Lampassu v Pembrokshiru, aby obdrželi právo na pobyt a stavbu domu na otevřených zemědělských zemích, pár musel dokázat, že zvládnou být rentabilnimi, s pozemkem velkolistí 2,8 hektarů během 5 let.

V jiném případě, Deilové budou muset odejít z toho místa.

Rodina pochopila, jaká avantýra jich očekává, Simon a Žasmin se rozhodli nebrát hypotéku na dům, a vytratit minimální počet peněz na stavbu ekologický čistého domu.

.

Pro to, na začátku vykopali základovou jámu. Zemní stěnu ze strany pahorku posílili pytli s pískem a hlínou. Vyplnit ten úkol páru pomáhali sousedi.

Podlaha v domě je z slisované zemi, kterou nechali nasaknout lněným olejem a důkladně leštili. Shora položili dřevěnou podlahu.

.

Základem skeletu domu se také stalo přírodní dřevo. Střecha je vyplněna z hermetické membrány, a shora na ni položili ovčí srst a seno pro teplo.

Potom střechu pokryly drnem, aby střecha vypadala jako pokračování zeleného pahorku.

.

Rodina nakoupila použíte sklo pro okna. Pro tepelnou izolaci stěn rodina použila ovčí srst a seno. Nábytek nakoupili na garážových výprodejích a na eBay.

Jak říká majitel domu: “Náš dům není malá nora Hobbytu, a úplně prostorný dům s třemi ložnici a rodina zaplatila za ten dům 27 tisíc libr šterlinků(783 tisíce korun).

.

.

.

.

Share