„Na první pohled se mi zdálo, že jsou to ve vodě obyčejní bobři“: Když se muž rozhodl blíže podívat na zvíře, ukázalo se, že nebyl to vůbec bobr

Obyvatel amerického města Broken Arrow, Oklahoma, Jim Passmore jako obvykle chodil se svým psem poblíž potoka Heike Creek. Procházel se podél břehu a viděl, jak se ve vodě něco plave.

.

Na první pohled se mu zdálo, že jsou to obyčejní bobři. Když se Jim chystal projít, něco ho zastavilo. Rozhodl se blíže podívat na zvíře, které plave ve vodě. Jak se ukázalo, nebyl to vůbec bobr.

Uvízl v bahně a tam se vznášel velký pes. Nebylo možné jen vytáhnout zvíře.

Za prvé, přilnavá špína k němu přidala několik kilogramů a pes byl příliš těžký. Za druhé, zvíře bylo tak vystrašené, že nikoho nevpustilo.

.

Passmore zavolal policejní a záchrannou službu. Svázali psa lanem a tak, že by nikoho nekousl na trupu. O několik minut později bylo zvíře na břehu.

Kolik toho pes strávil ve vodě, není známo. Možná pár hodin, možná několik dní. Vyděšený pes třesoucí se z chladu nemohl ani chodit sám. Pro přepravu se rozhodlo použít zemědělský trakař.

.

Záchranáři dokonce na břehu pozorovali psa. Na těle našli stopy zranění.

Podle jejich charakteristik lidé navrhovali, aby zvíře spadlo pod kola automobilu. Z úderu se pes zjevně sjel ze svahu a spadl do vody.

Nevypadal jako zatoulaný pes, protože trpěl obezitou. Někdo ho dokonce nakrmil příliš dobře. Pes dostal přezdívku Teddy.

.

Po úvodní prohlídce se zachránci začali ptát, kam zvíře poslat. Místní útulek už pro Teddyho nemá místo. Pokud necháte tohoto staršího psa v útulku, bude s největší pravděpodobností tam eutanizován.

.

„Bylo rozhodnuto, že ho vezmeme do Oklahoma Animal Reliance Alliance“.

Brzy však vyšlo najevo, že během záchranné operace Teddy kousl policistovu ruku v hrůze. Podle státních zákonů by měl být pes v karanténě, aby odhalil vzteklinu.

.

Šel do nemocnice Alta Vista. Zde se pracovníci veterinární kliniky krmili a starali se o Teddyho. Naštěstí zvíře nebylo naštvané a velmi brzy byl propuštěn z „psího vězení“.

.

Poté začali zaměstnanci Aliance za pomoc zvířatům prostřednictvím sociálních sítí hledat nového majitele. Ne hned, ale odpověděl jeden muž, který si přál vzít psa k sobě.

Aliance se radovala z nového majitele psa. Nyní jsou klidní ohledně toho, kde Teddy potká stáří.

.

Share