„To vlastně vypadá, že vláda neví, co dělá“: Podle opozice by měl ministr zdravotnictví rezignovat

Městský soud v Praze před několika dny zrušil čtyři opatření ministerstva zdravotnictví. Soud své rozhodnutí vysvětlil tím, že opatření byla zavedena pod jiným zákonem.

Opoziční strany se obávaly, že se vláda během boje proti koronaviru bude moci chovat protiprávně.

Také mnoha z nich se nelíbí, jak přesně se opatření mění. Někteří poslanci opozičních stran se domnívají, že ministr zdravotnictví Adam Vojtěch by měl podat demisi.

Opozičním stranám se nelíbí, jak vláda v posledních dnech postupuje. Jednání ministrů je podle nich jen zmatek.

Předsedkyně strany TOP 09 Markéta Pekarová Adamová říká, že chování vlády je nepřijatelné, zejména v době nouze. Zákon musí dodržovat všichni, bez výjimky.

.

Podle opozice není dobré, když ministři vyjadřují svůj názor veřejně ještě před projednáním v kabinetu. Mnoho občanů z toho má zmatek.

Předseda KDU-ČSL Jan Bartošek řekl, že vláda nemá jedno místo, kde by ministři jasně odpověděli, co platí a co neplatí. Každý říká, co si myslí, a často se věci velmi rychle mění.

.

„To vlastně vypadá, že vláda neví, co dělá“ dodal Jan Bartošek.

Markéta Pekarová Adamová vysvětlila, že ministři mluví svůj názor ještě před zasedáním vlády a lidé jsou kvůli tomu často zmatení.

To znamená, že občané často nechápou, jaká opatření je třeba dodržovat a která již není nutné.

.

Místopředseda STAN Jan Farský řekl, že zprávy ministrů zveřejněné prostřednictvím Twitteru nebo jinými způsoby byly jakýmsi šílenstvím.

Ministři se podle něj dokonce dohadovali, co udělali během jednání kabinetu.

.

Poslanci strany ODS sice oceňují zmírnění opatření, ale zároveň říkají, že vláda dělá logické chyby.

Například místopředsedu ODS Martina Kupka zajímá otázka, jestli teď nebude mít vláda takový zmatek, jaký byla v posledních dnech.

Soudě podle nálad v opozici, je pravděpodobné, že brzy budou požadovat rezignaci ministra zdravotnictví nebo premiéra. Ale to už bude s největší pravděpodobností po skončení pandemie.

.

Poslanec strany Pirátů Jakub Michálek řekl, že je nyní nutné, aby se všichni společně soustředili na řešení krizové situace.

Také opoziční strany tvrdí, že vláda musí odškodnit živnostníkům.

Share