Na světě už je přes 10 milionů: včera v ČR bylo provedeno celkem 1 862 testů na COVID-19, z čehož se 260 prokázalo jako pozitivní

Za poslední týden přibylo na světě přes milion nakažených. Od března, kdy se v Česku objevily první případy nákazy koronavirem, bylo doposud v republice zaznamenáno 11 298 případů COVID-19. Z nichž v sobotu přibylo 260 lidí s potvrzenou nákazou koronavirem. Je to největší denní nárůst od 8. dubna.

Zdroj: insight.wfp.org

Nemocných je aktuálně 3270. V sobotu bylo provedeno celkem 1 862 testů na koronavirus, z čehož se 260 prokázalo jako pozitivních, z nich v Praze jen deset.

Zdroj: insight.wfp.org

Největší nárůst se vztahuje k lokálnímu ohnisku v Karviné — hygienici zahájili další plošné testování pracovníků těžební firmy OKD na dole ČSM-Sever ve Stonavě na Karvinsku, kde je další lokální ohnisko také v dole ČSM-Jih.

Zdroj: insight.wfp.org

Plošné testování pracovníků dolů a jejich blízkých má pokračovat do úterý. Celkem má být otestováno přes 3000 lidí. Poměr nakažených k počtu testovaných celkově vzrostl z 3,88 procenta na 13,96 procent. Údaje vyplývají webu ministerstva zdravotnictví.

Zdroj: praha4.cz

Koronavirus se celosvětově potvrdil již u více než deseti milionů lidí. Přes 2,5 milionu infikovaných mají nejhůře zasažené Spojené státy, asi o polovinu méně Brazílie. Poslední milion nakažených opět přibyl za méně než týden.

Share