Nakažený koronavirem taxikář leží na jednotce intenzivní péče : Během tří dnů převezl zhruba 90 lidí

Koronavirem onemocněl taxikář Uberu, a byl 10.března hospitalizován na pražské Bulovce, Praha 8. Nebýval v žádném rizikovém státu, a nejspíš řidiče někdo virem nakazil.

V Bulovce lékaři bojují za jeho život, od čtvrtka má zavedenou plicní ventilaci.

.

Za tři dnů, ve společnosti Uberu taxikář převezl přibližně 90 lidi, a ani nevěděl, že je nakazen novým typem koronaviru.

Šel do nemocnici s vysokou teplotou do pražské Nemocnici Na Františku, protože si myslel, že měl obyčejné onemocnění, protože nikde nebyl. Odtud mu zavolali infekční sanitku, aby odvezla muže naBulovku.

.

Taxikář má 40 let, a byl jedním z důvodů, proč vláda udělala karantény a zavedla taková tvrdá opatření. Lékaři nezvládli najít jiný důvod jeho onemocnění, určitě se nakazil od někoho jiného.

“Pracoval tři dny, a neuvědomoval, že měl příznaky onemocnění koronaviru, protože nebyl v Itálii”, – řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

.

11.března, ve středu se ministr Adam řekl o stavu nakaženého řidiče: “Taxikář, který leží na JIP na Bulovce je ve vážném stavu a je zaintubován”. Roman Prymula, který je náměstkem ministra to potvrdil.

Na svém Twitteru, nemocnice Na Bulovce sdílela o svých pacientech, které jsou nakažené koronavirem. Mají jich šest:

.

“Jenom jeden pacient je ve špatném stavu na JIP se zavedenou plicní ventilaci. Měl také chronické přidružené onemocnění, které komplikuje jeho stav”.

Firma Uber se spojila s hygienici, a snaží vyhledat a zkontrolovat všechny zákazníky, které taxikář převezl za 3 dny.

.

Dnes, nemocnice potvrdila, že taxikář mohl nakazit 10 lidi.

.

V Brně je také infikovaná. 84 léta žena se nachází v vážném stavu a je hospitalizovaná na JIP v brněnské nemocnici. Přesunuli ji do standardního pokoje, kvůli zlepšení stavu.

Také, v prostějovské nemocnici leží cizinec, který je nakažen virusem COVID-19.

.

Share