Nejnovější předvolební průzkum: Čeští voliči preferují nestrannou osobu na postu prezidenta. Proč podpora Babiše pokračuje klesat

Nejnovější a aktuální předvolební průzkum ukazuje, že čeští voliči preferují nestrannou osobu, který by post prezidenta České republiky obsadila.

Andrej Babiš/Zdroj: YouTube

Podle zjištění agentury STEM/MARK, Češi do prezidentského křesla chtějí posadit reprezentativního, inteligentního, apolitického a nestranného kandidáta. O tom informuje na svých webových stránkách portál tn.nova.cz.

Danuše Nerudová/Zdroj: YouTube

Počet příznivců Andreje Babiše výrazně klesá. Velkou roli v tom případě hraje to, že předseda opozičního hnutí ANO Babiš dosud oficiálně nepromluvil, zda do voleb vůbec půjde.

Petr Pavel/Zdroj: YouTube

Naopak nejvíce se Čechům líbí generál Petr Pavel. Přibližně osmapadesát dotazovaných by jeho volbu bralo v úvahu. Zvětšení podpory zaznamenala i Danuše Nerudová. Občané ji považují za celkem přijatelnější kandidátku na post prezidenta republiky.

Jaromír Soukup/Zdroj: YouTube

Nejméně příznivců má ze všech zájemců o Hrad podnikatel, mediální magnát, a politický aktivista Jaromír Soukup.

ČTĚTE TAKÉ: JAKOU DOŽIVOTNÍ RENTU K DŮCHODU DOSTANE MILOŠ ZEMAN: PROZRADIL, CO BUDE DĚLAT PO ODCHODU Z PREZIDENTSKÉ FUNKCE

PSALI JSME: POSLANCŮM A MINISTRŮM SE ZVÝŠÍ PLATY: KOLIK POLITICI BUDOU NOVĚ VYDĚLÁVAT

Share