“Nejsou blíženci, jsou od různých otců”: Žena otěhotněla od dvou mužů, a narodila zdravé děti

V Británii se uskutečnila unikátní medicínská událost: pomoci umělému oplodnění žena otěhotněla od dvou mužů, a narodila zdravých blíženců.

Zvláštní pár Simon a Grem Berny-Edwards, už dávno snila o dětech, a nešetřili 25 tisíc libr šterlinků(737 tisíc korun) na proceduru.

Britům Simonu a Grem, aby byli šťastní, nestačilo jenom dítě, kvůli tomu šli do centra umělého oplodnění v Los-Angelesu.

.

Náhradní maminkou pro zvláštní pár se stala 32 léta Kanaďanka Meg Stone, která má dva vlastních děti.

Muži se nemohli vyjasnit, kdo bude biologickým tatínkem, ale v klinice řekli, že uměle oplodnění můžou dělat oba.

V minulosti v Britských centrech umělého oplodnění to nedělali.

Každý z nich oplodnil půlku embryí, díky čemu, náhradní maminka otěhotněla od dvou mužů. Simon a Grem zaplatili ženě 25 tisíc libr šterlinků(737 tisíc korun).

Nedávno se narodily zdravé blíženci, Alexandra a Kaldel.

“Díky úžasné možnosti umělého oplodnění, zvládli vyplnit náš sen,- říká 43 lety Simon.-Grem a já vždy se snili o dětech, a teď máme našich oblíbených blíženců.

.

Řekneme o náhradní matce, 33 léta Meg říká:

“Uviděla jsem fotografii Grema a Simona na webových stránkách, a měla rada jich dobré úsměvy. Nedávno jsem se rozloučila s přítelem, a naplánovala děti, kvůli tomu vyřešila pomoct jiným”.

Trochu později, budoucí otci přiletěli do Kanady,

setkali se s těhotnou Meg a také se seznámili s její dětmi a rodinou. “Jsme velmi vděční Meg, protože změnila náš život k lepšímu,”-říkají otci.

.

Po dobu všeho těhotenství Meg, muži komunikovali s ni přes Facetime, zajímali se o její zdraví, a dívali se na každé ultrazvukové vyšetření.

Na 19 týdnu těhotenství přiletěli do Kanady, aby se podívali na ultrazvukové vyšetření osobně.

Těhotenství probíhalo dobře, ale na 31 týdnu Meg měla chybné porodní kontrakci, čím polekala otců, stihli přiletět do Kanady.

Ale všechno byli v pořádku, a Meg narodila blíženců na 36 týdnu. Simon a Grem byli a podporovali ženu během porodu.

.

“Byla to nejvíc zvláštní zkušenost v našim životě. Alexandra se narodila první, a za několik minut Kaldel. Kdy jsme poprvé drželi děti, nemohli jsme uvěřit v to, změny se stali tatínky.

Byla to dlouhá a těžká cesta, ale to stojí za to,-říká Simon.- Kaldel je kopii Grema, a Alexandra vypadá jako já”.

Simon pracuje v oblasti rozvoje byznysu, a Grem se zabývá domácnosti. Nedávno měli party na první den narození blíženců, na který z Kanady proletěla Meg.

Kdy blíženci trochu vyrůstají, otci slibuji seznámit děti s Meg, a říct o její důležité roli v jich životě.

Share