“Turistka si chtěla vyfotit medvěda”: Ale zvíře se přiblížilo

Kdyby jste byl velmi blízko k medvědu grizzly, možná, chtěli byste od něho utéct? Nebo udělat něco, aby jste byli v bezpečí.

Jedna turistka se uskutečnila v nebezpečí, kdy medvěd grizzly běžel k ni. Ale dívka nejenom se zůstala na místě, a pokračovala fotografovat medvěda.

Nebezpeční sousedství

Doktor Brayan Kertis pozoroval za ženou během návštěvy národního parku «Gleiser» v státu Montana v srpnu minulého roku. Cizinka si neuvědomovala, nakolik blízko bylo k ní zvíře, kvůli tomu, pokračovala fotografovat úžasnou krajinu.

.

Kertis vyfotil ten strašný a zároveň zneklidněni moment.

Na udělané jim fotografii můžeme vidět, jak se medvěd divá na tu ženu, která se nachází v tíživé situaci, a nevšímá si nebezpečí.

Otec dvou děti řekl, že medvěd běžel k ženě, když se přiblížil k ni, zastavil se, a začal čmuchat vzduch.

Medvěd se nacházel v několika kroků od ženy, ale zvíře, ke štěstí se rozhodlo běžet do jiné strany, přes cestu, a zmizet na sousedním pahorku.

Vzpomínky ženy

.

Fotografka, za kterou se tak silné bal Brayan, vzpomíná:

“Na začátku, jsem se nebála vůbec, byla jsem silně koncentrovaná, aby udělala úžasné fotografii. Uslyšela jsem, že lidé kolem mě začali křičet, a měla jsem cit, že se vzdálili ode mě. Přesně v ten čas jsem zjistila, že medvěd byl vedle mě blíž, než jsem si myslela”.

Brayan říká:

“Zvednul jsem oči, a uviděl, že byla sama, její rodina a kamarádi utekli. Křičel jsem ji, ale byla velmi daleko, a byla silně koncentrovaná na fotografování, nebo se prostě rozhodla stát na jedněm místě, s naději, že to ji zachrání od zvířete.

Potom žena klidně položila kameru a šla ke svým kamarádům. Nemohl jsem jít k ni, abych řekl, nakolik byla blízko k nebezpečí. Ale jsem slyšel, jak její kamarádi řekli o té události”.

.

Kritika veřejnosti

Doktor Brayan řekl, že lidé, které uviděli foto, kritizovali ženu za to, že byla v nebezpečí ona a medvěd. Vysvětlil:

“Kdy jsem ukazoval snímek jiným, většina silně kritizovala ženu, pojmenovává ji hloupou, ale si myslím, že lidi udělali předčasně závěry.

Byla silně koncentrovaná na tom, aby udělala úžasný snímek, a v tu dobu jenom to ji znepokojovalo, tím se i vysvětluje její neopatrnost”.

Jeden člověk, který měl silný dojem z té události, napsal:

“Malá, zranitelná, mladá holka, která měla jenom jedno přání, vyfotit medvěda. Kdyby zvíře se vrhnulo na dívku, jeho by uspali. Ale medvěd je nevinný! Lidi musí být opatrní a myslet nejenom o sobě”.

.

Ještě jeden komentář: “Myslím si, že nejlepší vzdálenost na fotografování medvědů je minimum 100 metrů, nebo ještě dál.

Za cely svůj život jsem vyfotil velké množství medvědů a mě vždy překvapuje to, nakolik rychle se mohou pohybovat. Moji rada pro té, kdo chce fotografovat medvěda v budoucnosti, používejte dlouhofokusný objektiv“.

Share