„Jsme spolu více, než 10 let“ : Ten muž zachránil medvídě s hmotností až 350 kg a ve dnešní době jsou nejlepší kamarádi

Domácí zvíře je kočka, pes, králík a někteří druhy plazi. A 350 kilogramový medvěda v tomto seznamu není. A Caisy Andersen si mysli, že medvěd není mazlíček, je kamarádem.

Caisy Andersen vždy měl rad zvířat. Natolik, že má přezdívku “Zvířecí magnet”. Vyrostl, a neztratil silné city k divoké přírodě, a stal krotitelem a obráncem zvířat.

.

Někdy se dozvěděl, že na dvou medvíďat čeká uspání(kvůli přelidnění národního parku) a rozhodl se vychovat jich. Bohužel, zůstalo naživu jenom jedno medvídě, a Caisy nazval ho Brut.

Caisy Andersen a Brut mají speciální vztah, který odchází za mezi vztahu mezi hospodaření a zvířetem.

Kdy medvídě bylo malým, bydlelo v domě Caisy.

.

Kdy trochu vzrostl, Caisy udělal pro něho a jiných medvědů speciální úkryt, protože byl unavení, kdy se díval na “vykořisťování a násilí v nesvobodě” a rozhodl se dat medvědům úžasný dům.

.

Ve dnešní době Brut a Caisy jsou nejlepší kamarádi. Jsou natolik blízké, že Brut byl na jeho svatbě.

.

Mají úžasné vztahy, ale Caisy nechce, aby lidi drželi grizzly jako mazlíčky. Říká: “Můj vztah s Brutem je unikátní. To se stalo kvůli mnohaleté zkušenosti a výcviku. A Brut je unikátní a úžasný medvěd”.

.

Říká, že Brut je o 90% medvěd a o 10% člověk, protože má rad lidsky stimul, který obdrží od různých výcviků.

.

Caisy a Brut spolu pracovali nad uměleckými filmy, televizními show a reklamními klipy.

.

V roce 2009 Ceisy pozvali sdílet o své historii na show Opry Uinfree, kde přiznal, že s Brutem mají hluboký emocionální vztah.

“Měl jsem těžkou dobu, jsem byl velmi smutným… Jsem plakal, a viděl, že Brut chtěl by mi pomoct.

Přišel ke mně, a velmi citlivé mě šťouchnul. Podporoval mě, a poslouchal, a byl se mnou, kdy jsem plakal. Je to přesně to, co jsem potřeboval od medvěda”.

.

Caisy doufá, že bude poučovat národ, a zvyšovat pochopení o problémech, od kterých trpí divoká zvířata.

“Brut nemůže bydlet v divoké přírodě, protože nebyl s matkou první tři roky svého života”,- vysvětlit Caisy. “Přesně v té době medvědi osvojují všechno, co potřebuji vědět, aby zůstali naživu”.

Od doby, kde Brut a Caisy vystoupili v “Show Opry”, muž zachránil ještě dvou medvědů, a teď, v úkrytu bydlí 7 grizzly. “Brut má velké množství kamarádů“,- řekl Caisy. “Nedávno jsme zachránili malou grizzly, která se jmenuje Bella”.

.

Caisy a Brut jsou velmi blízké, kvůli tomu muž dodržuje bezpečnostní opatření. “Kdy mluvím s Brutem, určitě jsem velmi opatrný … Znám, že Brut není mazlíček, je medvědem grizzly”,- říká Caisy.

Caisy je opatrný nejenom pro sebe, takže přiznává, že trauma znamená ukončení misi zachráněni grizzly.

.

“Jestli se se mnou něco stane, to se všechny moji úspěchy mohou zničit. V tom případě budu prostě blbcem, který se přiblížil velmi blizko ke grizzly”,- říká Caisy.

“Je to části moji odpovědnosti za ten vztah, nikdy nemusím zapomínat, že je medvědem grizzly”.

Jsou spolu více, než 10 let, a Caisy věří, že jich kamarádství pokračuje ještě na několik desítek let. “Medvědi mohou žít do 30-40 let”, -říká muž.

Co si o tom myslíte?

Share