„Někteří nevěří, že takovou krásu lze sníst“ : Svatební dort v Kazachstánu je sama dokonalost

Na Východě mohou uspořádat nádherné svatby. Celá velká rodina se chystá na takovou akci. Všichni musí být nejen nakrmeni, ale určitě ohromeni rozsahem dovolené.

A tak na svatbu představili hostům kazašský prezident Aruzhan Satybaldy a vnuk místního oligarcha Serikzhan Seytzhanov Amirzhan obrovský dort.

.

Svatba se konala v pětihvězdičkovém hotelu Rixos ve městě Shymkent. Nebudete nikoho překvapit slavnými hvězdami, jako je Valeria, a proto na konci festivalu ruský cukrář Renat Agzamov a jeho asistenti rozvinuli čtyřmetrový dort.

.

Váha tohoto kulinářského zázraku je jedna a půl tuny, v průměru to bylo asi tři metry. Dort byl vyroben ve formě hradu, na kterém na každém balkoně byly postavy nevěsty a ženicha. Kromě toho byly před hradem postavy kočárů.

.

Na stránce Instagram Renat poznamenal, že nejobtížnější bylo doručit z Ruska prázdnou tabulku pro tento dort. Ale nakonec byl cukrář spokojen s provedenou prací.

Poděkoval také svému týmu, který tři dny bez zavírání očí pracoval na obrovském dezertu. Agzamov dostal spoustu chválu od uživatelů sociální sítě.

.

Mnozí říkají Renata „génius“ a „nejlepší domácí cukrář“. Někteří nevěří, že takovou krásu lze sníst. Následovníci dokonce porovnávali, co je dražší: tento dort nebo byt.

Všimněte si, že podle odhadů místních médií stálo kulinářské mistrovské dílo rodiny mladých téměř sto osmnáct tisíc dolarů.

Share