„Nemocnice by na mimořádné odměny za COVID-19 měly mít dostatek finančních prostředků“: dostali-li nemocnice je

Během pandemie koronaviru v Česku stáli čeští lékaři v první linii. Lékaři, sestry a veškerý zdravotní personál zůstali v práci, a to i přesto, že neměli dostatek ochranných pomůcek, navíc mnohokdy vůbec žádné.

Zdroj: novinky.cz

Přitom premiér Andrej Babiš (65) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (33) slibovali, že zdravotníci dostanou adekvátní odměny. Problém je v tom, že někde nedostali žádné a jinde šlo o odměny desetikorunové.

„Nemocnice žádné peníze na odměny nedostaly. Žádné prostředky navíc nemají, takže nebylo ani na ty slíbené odměny,“ řekl po sněmu Lékařského odborového klubu jeho předseda Martin Engel.

Zdroj: seznamzpravy.cz

V době, kdy se Česko potácelo v největších problémech, premiér Andrej Babiš sliboval a sliboval. Zdravotníci a personál nemocnic měli dle jeho slov dostat příplatky. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch byl dokonce velmi konkrétní a nechal se slyšet, že by se mělo jednat až o 500 korun na hodinu.

Zdroj: plzenska.drbna.cz

„Nemocnice by na mimořádné odměny za COVID-19 měly mít dostatek finančních prostředků,“ řekla vedoucí tiskového oddělení ministerstva Renata Povolná. Skutečnost je ale taková: nemocnice peníze na odměny nemají.

Share