„Není možné dlouhodobě držet hranice opět zavřené dlouhou dobu“, řekl epidemiolog Roman Prymula

Koronavirus se dál šíří po Česku, počet nakažených neustále roste. Již bylo zaznamenáno 56 obětí této nemoci. Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula uvedl, že počet nakažených se bude dál zvyšovat.

Navíc dodal, že nyní je kvůli koronaviru Česká ekonomika v ohrožení.

.

Před pár dny premiér Andrej Babiš řekl, že zřejmě po Velikonocích dojde k nějakému uvolnění zavedených opatření.

Epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula ale řekl, že vláda teprve plánuje zvážit, které z nich konkrétně bude možné uvolnit.

.

Existují například nápady, jak umožnit návštěvy individuálních sportovišť a podobně.

Také ministryně financí Alena Schillerová navrhla vyplatit jednorázový příspěvek jednorázovou dávku pro OSVČ. Nabídla částku 25 tisíc korun.

.

Může koronavirus vést ke kolapsu celé ekonomiky země?Roman Prymula říká, že opravdu taková omezení ekonomice hodně škodí.

Vláda se proto nyní zabývá otázkou, jak tento proces vyvážit, aby Česko porazilo pandemii a udrželo ekonomiku v chodu.

.

Určitě budou znovu otevřeny hranice, bude obnoven obchod atd.

„Konkrétně o záměru paní ministryně nemohu mluvit“ řekl Roman Prymula.

Epidemiolog a náměstek ministra zdravotnictví věnoval v poslední době hodně času projektu chytré karantény. Podle něj se zatím vše začíná stabilizovat.

.

„Nabrali jsme asi 150 vzorků, ale ještě nebyl zapojen elektronický systém. Poznatky v tuto chvíli ještě nemáme“ vysvětlil Roman Prymula.

V Česku je nyní zhruba 4 000 nemocných koronavirem.Epidemiolog říká, že počet nakažených se určitě ještě zvýší, ale vláda se snaží udělat vše pro snížení možného počtu nakažených.

.

Také stále neexistuje žádný lék nebo vakcína na COVID-19. Existují některé léky, které pomáhají při léčbě, ale také není mnoho.

Náměstek ministra proto nyní nemůže říct přesně, kdy bude možné tuto pandemii zcela porazit.Ale vláda a Ústřední krizový štáb pro to dělají maximum.

Share