„Tento vývoj nám dává jistou naději, Česko to zvládá lépe než jiné země“, uklidňují odborníci

Ve dnešní době cely svět žije v epidemii koronaviru.Česká Republika každý den dokazuje, že v boji proti koronaviru všechno děla správně.Šíření nemoci v naši země dál jenom mírní, a počet nakažených je 4194.

Počet lidi s prokázaným onemocněním Covid-19 dál klesá, to můžeme uvidět ne webu. Denně provádí 6291 test, a z nich 269 pozitivních na koronavirus.

.

Ministr vnitra Jan Hamáček řekl: “Ten rezultát, který denně obdržíme ukazuje jenom na účinný boj proti koronaviru. Všechna opatření, která přijala vláda pozitivně funguji”.

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula dodal: “Máme několik přístrojů, které zvládnou otestovat tisíce lidi denně. Myslím si, že nakažených budeme mít pod 10 tisíc, doufám víc nebude”.

.

Snižuje také i reprodukční číslo koronaviru. To znamená, že nakažený člověk, muže infikovat jenom jednoho.

“Ve dnešní době už máme číslo 1,3. Nás cíl na nejbližší dobu je 1,2. Ale doufám, že nám se podaří snížit to číslo pod jedna, protože v takovém případě můžeme úplně zničit koronavirus”, řekl Prymula.

.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch řekl, že situace je nepředvídatelná:

“Ve dnešní době jsem rád, že můžeme tou pandemii řídit, vidím, že můžeme ten koronavirus porazit.

.

Ale velmi optimistickým být nelze, protože se za několik dni situace muže změnit v horší stranu, ale to tak nevypadá. Jsme silní, a jsme víme, že ten koronavirus můžeme kontrolovat”.

.

V Česku oproti Rakousku v přepočtu na milion obyvatel máme čtvrtinu nakažených. Je to velmi dobrý rezultát.

Ve dnešní době ve Švédsku, kde žije skoro stejný počet obyvatel jako v naši země, je 6131 nakažený, a také 358 zemřelo a 205 se uzdravilo.

.

A vláda tam jenom zakázala akce na nad 50 lidi.

U nás opatření jsou tvrdší, ale oni pěkné funguji a pomáhají naši zemi.

.

Share