Neúspěšné vánočky Moniky Absolonové : Peče je už dvacet let, ale něco se na letošní Vánoce pokazilo

Monika Absolonovápeče své osobní vymazlené vánočky už přes dvacet let. Jednu z nich zpěvačka vždy darovala Karlu Gottovi, miloval její pekařské výrobky. Letos začala opět péct, ale se něco pokazilo…

Rozhodla se udělat vše předem, a tak pečení zabralo tuto sobotu jednadvacátého prosince. Těsto proto zadělala už v pátek.

.

A aby jí v kuchyni nebránili synové, hráli si s nimi její přítel Tomáš Horna a její brácha Marek.

Tak se Monika pustila do pečení. Nejprve se rozhodla pochlubit hotovými vánočky, které již ležely a čekaly, až je budou jíst její přátelé. Většinou se scházejí u ní doma.

.

Během několika hodin dokončila zdobení svých výtvorů a úklid kuchyně nechala na svém příteli. Poté se znovu spojila se svými fanoušky prostřednictvím stories na Instagramu.

Přiznala, že letos se jí nedařilo udělat všechny buchty moc krásné, některé se nepovedly. Ujistila ale, že chuť to nijak neovlivní.

.

„Vánočky dopečeny, některé jsou fakt i vzhledově skvělé a ty, co se úplně nepovedly, taky se mi děje, že je z některých placka, nevím, čím to je, si necháváme my… a musím říct, že je vyborná“ řekla zpěvačka.

Monika také dodala, že pro přátele vybírají ty nejkrásnější buchty. Jednu z jejích vánočekdostane i Jiřina Bohdalová, s níž jednou natočili její recept na přípravu této mňamky.

Ale nebyl to jen dobrý den, ale zároveň těžký, vařila v kuchyni více než čtrnáct hodin.

Recept Moniččyny Absolonovévánočky.

Ingredience:

Plnotučné mléko – 0,5 l

Droždí – 2 kostky

Máslo – 250 g

Cukr krystal – 265 g

Vejce – 6

Trocha soli

Polohrubá mouka – 1 kg

Vanilkový cukr – 2 kusy

Rozinky – 1 balení

Celé i plátky mandlí – 1 balení

Nastrouhaná kůra ze 1/4 citronu

Rum

Vaření:

Je třeba smíchat dohromady rum všechny rozinky a celé mandle. Mléko nalijeme do hrnce a trochu zahřejeme. Do mléka přidáme droždí (předem rozdrobene) a trochu cukru.

Předem změklé máslo dáme do misky. Vezmeme vejce a oddělíme bílek od žloutku. Žloutky přidáme k máslu a bílek dáme do jiné misky.

.

Do másla se žloutky přidáme zbývající cukr a důkladně promícháme. Poté přidáme půl kila mouky, veškerý vanilkový cukr, tři špetky soli a citronovou kůrua znovu promícháme.

Nyní můžeme do této hmoty přidat mléko s droždíma znovu vše dobře promíchat.

Pokud těsto není dostatečně husté, je třeba přidat trochu mouky. Posypeme moukou vál a vylijeme těsto. Okraje těsta obracímedo středu. Poté musí být těsto posypáno moukou, aby se zahustilo.

.

Nyní si vezmeme rozinky a mandle, které jsou již namočené v rumu a dáme do těsta. Nyní je nutné ho znovu obracet.

Těsto nalijeme zpět do misky, posypeme moukou, těsto něčím přikryjeme a necháme na teplé místominimálně dvě hodiny vykynout.

Pokud je čas, můžete těsto nechat 24 hodin a třikrát čtyřikrát během této doby zpracovat. A to je všechno, už zbývá jen pečení.

Share