Nová varianta covidu: Jsou zaznamenány 2 případy v ČR. Jaké jsou příznaky a jak lze bránit se

Začátkem podzimu koronavirová infekce pokračuje se šířit světem, ale i Českou republikou. Navíc odborníci zachytili další mutaci covidu, která dostala název Kentaur.

Laboratoř/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Jak se i dalo dříve očekávat, podle předpovědí epidemiologů, na podzim se šíří nová varianta infekčního covidu. O tom informuje na svých webových stránkách portál e15.cz.

O něco nakažlivější mutace Omikronu s názvem Kentaur již se dostala do tuzemska. Laboratoře dosud zaznamenaly pouze dva případy nejnovější koronavirové varianty. První případ pochází z Indii. Do tuzemska se nemoc dostala koncem srpna, podruhé až teď, v říjnu.

Očkování/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Symptomy varianty Kentaur se moc neliší od předchozí subvarianty Omikronu. Při nakažení lze očekávat bolest v krku, hlavy, ale třeba i kašel či ucpaný nos.

Laboratoř/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Nemoc byla zaznamenána minimálně ve čtyřiatřiceti státech. Jedná se například o USA, Kanadu, Austrálie, Británii, některých evropských zemích a tak dále.

Očkování/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Nejdůležitější informací je to, že prozatím, podle nejnovějších studií, očkovací látky ze současných vakcín obsahují materiál, který bude bránit před vážným průběhem nemoci.

ČTĚTE TAKÉ: „KORONAVIRUS SE BUDE ŠÍŘIT“: MOLEKULÁRNÍ GENETIK ZVEŘEJNIL SVOU PŘEDPOVĚĎ. KOLIK NAKAŽENÝCH DENNĚ OČEKÁVÁ BĚHEM DALŠÍ SEZONY

PSALI JSME: “ZÁSADNÍ JE, ABY NEMOCNÝ NENAKAZIL NĚKOHO JINÉHO“: OPIČÍ NEŠTOVICE SE MOHOU ZESÍLIT. JAKÉ SYMPTOMY MŮŽE MÍT NEMOC

Share