Novináři chtěli u paní ministryně financí otestovat znalost angličtiny: Alena Schillerová nic neodpověděla a odešla

V poslední době se staly velmi populární reportáží CNN Prima News. Reportérka teď mluví anglicky. Stala se zajímavá situace, když se zeptala ministryně financí Aleny Schillerové a ta jen utekla od odpovědi. I když ještě před pár dny říkala ministryně financí, že umí anglicky.

Po tomto incidentu ještě přiznala, že neumí anglicky na dostatečné úrovni.

.

Sama reportérka Lucie Hrdličková ale na svou adresu od obyčejných lidí dostala velkou kritiku. Televize se ale rozhodla reportérku ochránit.

Hospodářské noviny minulý týden uvedly, že ministryně financí Alena Schillerová nezná angličtinu.

Právě to označili za důvod, proč se nezúčastnila Videokonference mezi ministry financí ze zemí Evropské unie.

.

Alena Schillerová na to reagovala na svých sociálních sítích a řekla, že výroky novinářů jsou lži.

Poté napsala na svůj Twitter, že neumí anglicky velmi dobře. Řekla, že na tom nyní pracuje, ale také řekla, že před rokem 1989 se stejně jako všichni ostatní učila jiné jazyky.

.

Napsala to po nepříjemném incidentu s reportérkou CNN Prima News Lucií Hrdličkovou, když se jí nečekaně začala ptát v angličtině.

Ministryně financí Alena Schillerová uvedla, že na začátku za ní přišli novináři ČT a chtěli s ní mluvit anglicky.

.

Po České televizi ji oslovila reportérka CNN Prima News, která s ní také chtěla mluvit anglicky. Řekla, že tehdy cítila, že už toho má dost a prostě odešla, i když přiznává, že možná udělala chybu.

Reportérka Lucie Hrdličková ale na svou adresu od obyčejných lidí dostala velkou kritiku.

.

„Po obdržení dotazu, koho ze CNN jsem musela op*cat, bych ráda tu smršť (alespoň z mé strany) zakončila“ napsala Lucie Hrdličková na svém Twitteru.

Dodala také, že tato otázka v angličtině znamenala požadavek společnosti, kterou lidé chtěli slyšet.

Televize, ve které pracuje Lucie Hrdlíčková, se rozhodla, že se za svou reportérku postaví.

.

Vysvětlili, že tento rozhovor vznikl poté, co paní ministryně financí prohlásila, že o ní média lžou, když říkají, že neumí anglicky.

Média dospěla k závěru, že kvůli neznalosti angličtiny se Alena Schillerová neúčastní videokonferencí, kde jsou přítomni ministři financí různých zemí EU.

Koneckonců, tyto konference jsou velmi důležité, protože tam diskutují o otázkách týkajících se rozpočtu Evropské unie a důsledcích koronaviru.

.

CNN Prima News informovala, že o interview byla předem domluvena oficiální cestou prostřednictvím ministerstva financí.

Uvedli, že pokud ministr ve svém životopise uvádí, že umí mluvit anglicky, neměl by v takovém případě mít problém odpovědět na otázky položené v angličtině.

Pokud se podle nich mezinárodní novinář bude ptát v angličtině, což znamená, že politik sám o sobě řekl, že umí anglicky, pak musí novinář počítat s odpovědí.

Share