Nový kontinent v Tichém oceánu: Za posledních 50 let se vytvořil obrovský ostrov z plastu

Když lidstvo stále zavírá oči před rychle katastrofální ekologickou katastrofou, v Tichém oceánu se za posledních 50 let vytvořil obrovský ostrov plastového odpadu. Říkalo se tomu Great Pacific Trash Stain.

.

Toto je mrtvá zóna v oceánu, kde živé bytosti prakticky nežijí a kam lodě nikdy nechodí. Není to jen tuny plastu, ale také zápach, který znemožňuje téměř dýchat.

.

Ostrov odpadků se nachází mezi 135 – 155 ° západní délky a 35 – 42 ° severní šířky. Podle nejpravděpodobnějších odhadů environmentalistů je hmotnost odpadu 3,5 milionu tun!

.

Každý rok umírají tisíce zvířat v důsledku odpadkového koše. Protože pro dravce nezbývá téměř žádné jídlo, zvířata se snaží zoufalství jíst plast. Netřeba dodávat, že takové jídlo téměř vždy končí žalostným výsledkem.

.

Studie ukazují, že pokud nezastavíte hromadnou výrobu plastů okamžitě, pak se za 10 let množství odpadu zvýší dvakrát!

.

Žádná země navíc nechce poskytovat finanční prostředky na řešení ekologických katastrof.

Faktem je, že ostrov Garbage se nachází v neutrálních vodách, což znamená, že některé ze zemí, které mají přístup k Tichému oceánu, by měly jako první převzít iniciativu a převzít odpovědnost.

Ale nikdo to nechce …

.

Způsobujeme nenapravitelné poškození přírody. Vše však není ztraceno. Pokud každý z nás změní svůj názor v čase, stále bude mít šanci zachránit planetu!

.

Samozřejmě nebudeme moci ovlivnit vlády zemí a jejich rozhodnutí. Bude však pro vás a mě stačit snížit spotřebu plastů v každodenním životě.

Hovoříme o jednoduchých věcech, jako je nekupování dalšího sáčku v supermarketu nebo vzdání se plastové zkumavky u kávy.

I takové maličkosti v důsledku toho velmi pomohou naší planetě a nedovolí, aby se dusila do koše!

Sdílejte se svými přáteli, abyste zachránili naši planetu!

Share