„Jednoduchý trik, jak zachránit Vaše pokojové rostliny“ : Metoda tvořící zázraky

Není tajemství, že rostliny produkují kyslík, takže jsou nesmírně důležité. Dokonce i pokojové rostliny mohou přinést mnoho výhod. Díky nim se každý dům stane živějším a pohodlnějším.

.

Ale někdy se stane, že rostliny začnou vadnout a často se to stává spontánně a přičiny uschnutí není ani jasné, protože péče o ně je dobrá.

Pokojové rostliny mohou vadnout kvůli tomu, že jsou napadeny parazity či houbovými chorobami. Pro jejich odstranění nemusíte kupovat drahé chemické přípravky, ale můžete použít jednoduchý, levný a účinný způsob.

.

Budete potřebovat jen několik zápalek. Vezměte si je a zapíchněte do květináče hlavičkou dolů, ideálně 5 cm od rostliny.

.

Jakmile to uděláte, zalévejte rostlinu teplou vodou a starejte se o ní, jak jste zvyklí. Po 2 dnech zkontrolujte, zda se rozpustily všechny hlavičky. Pokud ano, můžete vyměnit zápalky za nové.

Tímto trikem se zbavíte parazity a houbové organismy už po několika dnech. A to vše proto, že v hlavičkách zápalek je ukryta síra a fosfor, které působí na rostliny jako elixír.

.

Vaše rostliny vám poděkují.

Share