Obyvatelé jedné jihočeské obce „zakázali“ Babišovi vstup: Jak to vysvětlila starostka

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš chtěl v úterý přijet do jihočeské obce Lásenice. Místní mu však vstup „zakázali“ a starostka obce Eva Jelínková vysvětlila, že tam nikdo nekandiduje za ANO. Bývalý premiér se proto rozhodl navštívit Třeboň. Informuje o tom CNN Prima News.

Část místních nechtěla, aby Andrej Babiš navštívil jejich vesnici. Podle starostky Evy Jelínkové asi 30 nebo 40 lidí uvedlo, že nechtějí, aby se bývalý premiér zastavil v obci.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

V Lásenici žije téměř šest set lidí, tedy těch 40 lidí rozhodně nebyla většina. Starostka ale v rozhovoru pro CNN Prima News uvedla, že to nebylo její rozhodnutí, jen ti lidé, se kterými mluvila, řekli, že ho ve své obci nechtějí vidět.

„Nechceme, aby si u nás dělal kampaň. Teď jsou komunální volby a za ANO tu nikdo nekandiduje, tak nevím, proč by sem teď měl pan Babiš přijet,“ řekla Eva Jelínková.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Informace o této zastávce však lidé mohli vidět na plakátech bývalého premiéra. Starostka vysvětlila, že se to pravděpodobně objevilo na plakátech dříve, než jí zavolal oblastní koordinátor, kterému odpověděla, že místní nechtějí vidět Babiše ve své vesnici.

Do Lásenice by nyní nenechali přijet ani nějakého jiného politika.

Andrej Babiš / Zdroj: youtube.com

Poté se Andrej Babiš rozhodl jet dál a chtěl navštívit Třeboň. Přijel tam, ale na náměstí už bylo několik desítek jeho odpůrců. Svědci řekli, že expremiér vystoupil z karavanu, po několika minutách však znovu nastoupil a odjel.

Babiš pro CNN Prima News uvedl, že tam chtěl zůstat, policisté mu však doporučili, aby odjel. „Byl tam nahlášený atentát,“ řekl bývalý předseda vlády. Policie uvedla, že by ho a dalších lidí v této situaci nedokázala ochránit.

PSALI JSME: UKRAJINSKÁ ROZVĚDKA UVÁDÍ, ŽE KREML POUŽÍVÁ DVOJNÍKY VLADIMIRA PUTINA: PROČ TO DĚLÁ

PŘIPOMÍNÁME: „SANKCE EU HLUBOCE ZASAHUJÍ RUSKO“: EVROPSKÁ KOMISE SLIBUJE POKRAČOVAT V TLAKU NA KREML

Share