Očkovací kampaň: První část začne již 15. srpna. Mluvčí resortu zdravotnictví prozradil, co je cílem kampaně

Z předchozích let na základě zkušenosti epidemiologové a další odborníci vědí, že koronavir v České republice se sílí hlavně na podzim. Pro šíření infekční nemoci chladné a mokré počasí je ideální podmínkou.

Očkování/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Proto ministerstvo zdravotnictví plánuje očkovací kampaň. Začátek je plánován na povolenu příštího měsíce. O tom informuje na svých webových stránkách portál eurozpravy.cz.

Vakcína/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Původně se kampaň by měla začít již od prvního srpna. Bylo ale nakonec přijato rozhodnutí spojit začátek kampaně s spuštěním centrálního rezervačního systému pro očkování.

Očkování/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

„Druhá část kampaně bude spuštěna v průběhu září, před očekávanou další, podzimní vlnou covidu-19,” prozradil mluvčí ministerstva zdravotnictví Ondřej Jakob.

Očkování/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Podle mluvčího, bude kladen důraz nejen na podporu očkování proti infekčnímu koronaviru. Dalším cílem je zdůraznění důležitosti očkovacího procesu jako prevence proti chorobám.

ČTĚTE TAKÉ: ROMAN PRYMULA PROMLUVIL O EPIDEMIOLOGICKÉ SITUACI V ČR: PROZRADIL, V JAKÉ SITUACI BY MOHL BÝT ZAVEDEN LOCKDOWN

PSALI JSME: NOVÉ PŘÍZNAKY KORONAVIRU. EPIDEMIOLOGOVÉ MAJÍ URČITÉ OBAVY: „TEN NEPOMĚR NIKDY NEBYL TAKHLE VYSOKÝ“

Share