“Od července bychom mohli volně cestovat”: Tomáš Petříček o otevření hranic se sousedními státy Česká

Ministr zahraničí České Republiky Tomáš Petříček uvedl, že Česko otevře hranice s okolními státy od července.

Ve dnešní době vláda se jedna se Slovenském a Rakouskem. Nejtěžší jednání čeká na Čechy Polsko.

.

“Doufám, že se snažíme domluvit, a otevřít hranice do 4 okolních zemi. Slovenska, Rakouska, Německa a Polska”, – řekl ministr.

“Ve dnešní době jednáme se Slovenském a Rakouskem. Nejtěžším bude se domluvit s Polskem”, – dodal Tomáš.

.

Také ministr uvedl, že cesty do Německa budou záviset jenom od vyvinuty koronaviru ve státu. Stejně říká i o ostatních státech.

Petříček uvedl, že Češi v nejbližší době budou mít možnost odjet do státu, které zastavili posílení nemoci Covid-19 stejně jako Česko. Například Chorvatsko, Bulharsko a Maďarsko.

.

“Doufám, že od července jsme se zvládneme vrátit k normálnímu životu. Bude normálně fungovat Schengenský prostor. Podíváme se, jak zvládneme pandemii, možná cestování začne rychleji”, dodal ministr.

.

Přibližně v srpnu Češi zvládnou cestovat nejenom do Evropských státy, a ještě do Kanady, Austrálie nebo Japonska. Cestování bude také záviset na obnově všech mezinárodních letů.

Jestli budeme mluvit o státech, kde epidemie přinesla velké problémy, například Itálie, Španělsko nebo USA, to Petříček řekl, že nikdo neví, kdy bude možnost tam cestovat.

.

Cestování do zahraničí kvůli epidemii koronaviru bylo zakázáno 13.března. Od 24.dubna vláda všechna omezení zrušila.

Ale kontrola na hranicích ještě zůstává do 14.května. Všichni Češi, které odjeli do zahraničí, po návratu musejí ukázat negativní test na Covid-19, který nemůže být starší než 4 dny.

.

Zavření hranic velmi kritizovali. Například skupina senátorů říkali, že toto opatření odporuje základním ústavním právům.

Dříve jsme psali: Masky, školy, vysoké školy, akce: česká vláda opatření zmírnila. Podrobnosti

Share