Každá rodina, která čeká dítě, převládá v očekávání, kdy vidí své dítě, drží ho v náručí a uslyší první slova. Bojí se, přemýšlejí, plánují, sní o šťastné budoucnosti.
Chlapec se jmenoval Rick. Když ho jeho matka porodila, stalo se, že pupeční šňůra byla svinutá kolem jeho krku a nedostal potřebné množství kyslíku. Lékaři pár varovali, že dítě čeká těžký život, že chlapec nemá budoucnost a navrhovali nechat chlapce v nemocnici. Tatínek dítěte, Dick Hoyt, nikoho neposlouchal a domů se vrátili společně s chlapcem jako rodina.
Otec dal svému synovi veškerý svůj čas a energii. No nemoc postupovala, chlapec nemohl nic dělat sám, jeho otec pro něj musel udělat vše. Dick ho umyl, nakrmil ho lžičkou a vytáhl ho na procházku. Bylo dokonce rozhodnuto koupit speciální počítač pro komunikaci s chlapcem, protože nevěděl ani mluvit. Počítač byl schopen rozeznat chlapcovy výrazy obličeje a napsat „jeho slova“ na obrazovku.
Jak chlapec vyrůstal, jeho oblíbenou zábavou bylo sledování sportů v televizi. Miloval sport a byl v tu chvíli opravdu šťastný. Otočil se k otci a pomocí počítače se zeptal otázku, zda by se mohli zúčastnit školní soutěže. Dick si všiml, s jakou touhou Rick sledoval program o sportu, a souhlasil.
Chlapec se s pomocí svého otce dokázal zúčastnit své první sportovní akce. Otec v průběhu závodu tlačil vozík se synem před sebou.
Když se otec dozvěděl o příštím maratonu, začali na něj se synem trénovat. Společně s Rickem na vozíku běžel denně 5 km. To mu pomohlo dostat se do formy a upravit jeho kondici.
V roce 1981 se konal Bostonský maraton pro širokou veřejnost. Dick a Rick také požádali o účast. Maratón zahrnoval tři zkoušky: jízda na kole 40 km, běh 20 km a plavání 1 km. Ačkoli se jim tento maratón zdál obtížný, úspěšně prošli.
Otec a syn pokračovali v tréninku. Poté, co se účastnili mnoha soutěží, se stali známými jako tým „Hoyt“. Je těžké tomu uvěřit, ale nikdy nebyli poslední.
Začali mít mnoho fanoušků, při plavání Dick svázal svého syna s člunem a při další zkoušce ho nesl v náručí. Pak celý dav skandoval.
V roce 1989 se konal havajský maraton. Byl považován za jeden z nejtěžších. Tým Hoyt se rozhodl zúčastnit. Mezi disciplíny patřili: 27 mil běhu, 113 mil jízdy na kole, 3 míle plavání. Tyto disciplíny nejsou snadné ani pro profesionální sportovce. K překvapení všech se tým vyrovnal se všemi disciplínami.
Toto duo mnohokrát překonalo rekordy. Za 45 dní procestovali na kole všechny státy Ameriky. Kromě toho se stali účastníky více než tisíce maratónů a soutěží. V roce 2013, na začátku maratonu, byl postaven pomník otci a synovi, zosobňující sílu mysli.
Tým se účastnil akcí až do roku 2014. Rick měl již 52 let a jeho otec 74 let. Dick připustil, že nikdy nelitoval své volby, a že jeho život šel právě tím správným směrem.