„Paní Gottová na jeho přípravě velmi intenzivně pracovala“ : Karel Gott má už svoje poslední místo odpočinku

Konečně se to stalo. Karel Gott dostal před Vánoci místo svého posledního odpočinku. Byl pohřben tam, kde se může vždy dívat na svou milovanou Bertramku. Jeho žena mu splnila přání.

.

Od včerejšího rána už mohli fanoušci přijít na hřbitov na Malvazinkách, položit květiny a zapálit svíčky svému idolu.

.

Urna s ostatky zpěváka byla pohřbena v pátek 20. prosince večer.

.

Samotný hrob byl dokončen doslova téměř před samotným pohřbem. Místo pro Gottův pohřeb bylo vybráno velmi dlouho, ukázalo se to jako obtížný úkol.

.

Mluvčí Gotové rodiny Aneta Stolzová vysvětlila : „Paní Gottová na jeho přípravě velmi intenzivně pracovala a na celkovém konceptu spolupracovala s akademickým architektem Jiřím Deýlem a inženýrem Pavlem Štruncem“.

.

Konečně každý může navštívit Mistra. Vdova Ivana se pokusila a pohřbila svého manžela tam, kde chtěl a kde to bude výhodné pro všechny.

Důležité bylo najít nejen vhodné místo, ale také vytvořit vhodný hrob.

.

Paní Gottová se snažila najít přesně takové místo a udělat přesně takovou památku, aby to vypadalo, jako by si to představoval sám Karel Gott. A samozřejmě, aby to bylo na místě, kam se příznivci bez problémů dostanou.

.

Samotný hrob Zlatého slavíka je velmi elegantní a zároveň jednoduchý, a tím je krásný. Horní část památky je vyrobena z žuly Nero Assoluto a spodní část je z žuly Black Impaly.

Vyobrazena je rytina portrétu Karla Gotta a zdobena jeho podpisem ze plátkového zlata. A nic jiného není.

.

Kolem jsou zasazeny tisy a rododendrony. Na jaře to všechno pokvete a toto místo bude vypadat obzvláště krásně.

Vše je také zdobeno vánočními ozdobami. Tam jsou andělé a hvězdičky, ale tam jsou také speciální ozdoby, s nápisy. Na jedné je napsáno Karel a na druhé Nejlepší tatínek.

.

Stojí za zmínku, že tam je také dostatek prostoru pro svíčky a květiny. Dokonce i speciálně vydláždili samostatnou cestu k tomuto místu.

.

Včera ráno paní Gottová zveřejnila fanouškům svého manžela zprávu, že už mohou navštívit svého idola a ukázala na mapě, kde přesně je.

.

Poté mnozí, kteří chtěli a měli možnost okamžitě přišli ke Karlu Gottovi. Na hřbitově se hned po otevření brány objevili jeho fanoušci.

.

Slavík nejednou při procházce u hřbitova na Malvazinkách říkal, že by chtěl být pohřben právě tady, v blízkosti domu. Tak se to stalo.

.

Nyní se objevují i teorie, že chtěl být pohřben právě zde, protože zde odpočívá jeho přítel Rudolf Rokl. No a také zde leží mnoho dalších známých českých osobností jako Mejla Hlavsa, Ondřej Sekora, František Veselý, Jakub Arbes, Egon Bondy, Petr Lébl, Ladislav Klíma, Miloš Nedbal a Ferenc Futurista.

Share