Pavla Vitázková má obavy o svou devítiletou dceru: jakou nemoc jí lékaři diagnostikovali

Pavla Vitázková je česká filmová a divadelní herečka. Hrála v seriálu Redakce, kde ztvárnila roli Kláry Vlkové, a v seriálu Cesty domů, kde hrála Soňu Maškovou. Nedávno ale prozradila smutnou zprávu, která se týká její starší dcery. Píše o tom server Blesk.cz.

Lékaři diagnostikovali její devítileté dceři diabetes. Barbora Anastázie Vitázková si nyní musí sedmkrát denně píchat inzulin.

Pavla Vitázková / Zdroj: youtube.com

Diabetes je autoimunitní onemocnění, kdy nefunguje slinivka břišní, jejíž buňky přestávají produkovat hormon inzulín. Z tohoto důvodu si nemocný člověk musí inzulín píchat.

„Barunka je velká bojovnice. Dokáže si sama píchnout inzulín, pokud není po ruce nikdo z nás,“ řekla v rozhovoru pro týdeník 5plus2 Pavla Vitázková. Doma jí pomáhají rodiče, ve škole paní učitelka.

Rodina herečky to vnímá jako životní výzvu. Rodiče chápou, že nemohou vybrat, nemohou nic změnit, musí to přijmout a naučit se s tím žít. Nejen jejich dcera se to nyní učí, ale i rodiče, spolužáci a další lidé spolu s ní.

Herečka s manželem změnili jídelníček pro rodinu. Kromě toho přesvědčili starší dceru, aby nejedla jídla, která by mohla ohrozit její život.

Pavla Vitázková / Zdroj: youtube.com

„Je to taková vyšší škola stravování, ale vlastně je to zdravé stravování,“ dodala Vitázková. Herečka je ráda, že se s tím její dcera smířila a že se kvůli novému stravovacímu režimu necítí špatně. Barbora je podle ní zodpovědná.

Je to vážná nemoc, jde o život. Pokud však člověk vše dodržuje tak, jak doporučil lékař, může vést normální život. Kromě toho jsou tito lidé podle ní velmi disciplinovaní a stateční. Taková je i její dcera. „Barunka je báječná,“ pochválila ji milující maminka.

Pavla Vitázková / Zdroj: youtube.com

Pavla Vitázková žije v Brně. Jejím manželem je herec Dušan Vitázek. Partneři vychovávají dvě dcery, mladší dcera se jmenuje Rozálie Agnes, je jí šest let.

PSALI JSME: LUCIE ZEDNÍČKOVÁ ČELÍ OSTRÉ KRITICE, PRÝ POUŽÍVÁ FILTRY: JAK HEREČKA REAGOVALA

PŘIPOMÍNÁME: KRÁSNÁ JAKO NIKDY DŘÍVE: VLAĎKA ERBOVÁ SE POCHLUBILA NOVÝM VZHLEDEM. CO UDĚLALA SE SVÝMI RTY

Share