„Pes je nejlepší přítel člověka“: Deset filmů o psech, které dětem vštípí lásku ke zvířatům

Pes je nejlepší přítel člověka.

Tato zvířata dávají nám neuvěřitelnou něhu a teplo. O jejich věrnosti bylo natočeno mnoho filmů.

Tyto filmy dotýká až do hloubky duše.

1. Psí domov / A Dog’s Way Home, 2019

Zdroj: coma.in.ua

Žánr: melodrama, rodinný

Štěně jménem Bella nemůže překonat touhu po majiteli, který je od ní na stovky kilometrů vzdálený. Rozhodla se vydat se na nebezpečnou cestu, aby se vrátila domů a našla svého nejlepšího přítele – Lucase.

2. A.X.L., 2018

Zdroj: coma.in.ua

Žánr: rodinný, sci-fi, thriller, akční, dobrodružný

Miles náhodou narazil na tajného vojenského robota v podobě psa jménem A.X.L. Je to obrovský robotický pes, který má umělou inteligenci. Překvapivě, ale má ​​A.X.L také milující srdce skutečného psa. Pes se stal nejlepším přítelem chlapce, ale na cestě přátelství se stala armáda.

3. Bella a Sebastián 3: Přátelé navždy / Belle et Sébastien 3 : Le Dernier Chapitre, 2017

Zdroj: coma.in.ua

Žánr: dobrodružný, rodinný

Chlapec Sebastian žije na horách se svou rodinou a se svým bílým domácím mazlíčkem jménem Bella. Zdá se, že jejich přátelství není ohroženo. Jednoho dne se ale objeví bývalý krutý majitel Belly a unese ji spolu se třemi štěňaty.

4. Psí detektiv / Show Dogs, 2018

Zdroj: coma.in.ua

Žánr: dobrodružný, rodinný, komedie

Rotvajlerovi jménem Max, jednomu z nejlepších policajných psů, bylo nařízeno, aby se svým partnerem z FBI zúčastnili prestižní výstavy psů a tam zabránili katastrofě.

5. Hrdina Max / Max, 2015

Zdroj: coma.in.ua

Žánr: dobrodružný, rodinný, fantasy, drama

Příběh psa jménem Max, který pomáhal vojákům v Afghánistánu. Po tragické smrti jednoho z důstojníků si psa vzala domů jeho rodina. Max se postupně začal sbližovat s bratrem mrtvého vojáka.

6. Bílý Bim, Černé Ucho / White Bim Black Ear, 1977

Zdroj: coma.in.ua

Žánr: drama

Tento starý ruský film je dojemným příběhem o psosi jménem Bim, který ztratil milovaného pána. O psovi se stará sousedka, ale on touží po svém majiteli. Proto se pes vydává ho hledat a na jeho cestě bude mnoho dobrodružství.

7. Hačikó – příběh psa / Hachi: A Dog’s Tale, 2009

Zdroj: coma.in.ua

Žánr: drama, rodinný

Je to neuvěřitelný příběh o věrnosti, přátelství a spojení psa s člověkem. Profesor narazil na opuštěné štěně a rozhodl se ho vzít si domů. Stali se nejlepšími přáteli, ale osud byl krutý a pes ztratil svého majitele.

8. Bílý Bůh / Fehér isten, 2014

Zdroj: coma.in.ua

Žánr: drama, fantasy, thriller

Film začíná jako dětský film o přátelství mezi dívkou a domácím mazlíčkem: třináctiletá Lili poté, co její matka odjela do Austrálie, zůstala se svým otcem, kterému se vůbec nelíbí její pes jménem Hagen. Navíc pes není registrován a hygienická inspekce ho začíná lovit. Po útěku od své majitelky, Hagen musí žít na ulici a poté se ocitl na útulku pro psy, kde se vzbouří proti nelidskosti těch, kteří tam pracují.

9. Osm statečných / Eight Below, 2006

Zdroj: coma.in.ua

Žánr: drama, dobrodružný, rodinný

Příběh je založen na skutečných událostech. Stalo se to v roce 1958 s japonskou vědeckou expedicí, ve skutečnosti přežili pouze 2 psi z 15. Expedice byla poslána hledat meteorit v Antarktidě. Změny počasí a některé události nutí majitele opustit Antarktidu a zanechat tam psy, aby přečkal nejkrutější zimu na zemi. Výsledkem je, že zvířata musí bojovat o přežití a čekat na záchranu během šesti měsíců…

10. Marmaduk / Marmaduke, 2010

Zdroj: coma.in.ua

Žánr: komedie, rodinný

Rodina se přestěhuje do nového domova. A přiváží s sebou německou dogu jménem Marmaduk, který přináší neustálý chaos do života každého.

Share