“Petice za uzavření škol do prázdnin”: Podepsalo ji už 80 tisíc lidí

V době epidemii nikdo neví, co se muže stát dál. Možná za měsíc otevřou všechny obchody a místa pro rozvahy, možná otevřou školy, a žáci, studenti se zvládnou vrátit do studia. Ale 80 tisíc lidi si tak nemyslí.

Podepsali petici, která žádá, aby se školy zůstaly zavřené do konce léta. V sobotu odeslali tou petici do ministra školství Roberta Plaga. Všichni se boji, že otevření škol muže přinést naši země druhou vlnu nakažení koronavirem.

.

“Petice byla odeslána 11.dubna v sobotu na ministerstvo školství. Podepsali ji 80 tisíc lidi, kteří chtějí, aby se škola zůstala uzavřena do konce školního roku”, – napsal Petr Chaluš, který je předsedou spolky Fórum rodičů.

Také velkým problémem je to, že děti budou muset nosit roušky ve škole. Cely Fórum rodičů by chtěl, aby vláda odreagovala na jich petici. A změnila své plány na otevření skol.

.

Chaluš a sledovatele jeho fórumu říkají, že nosit denně roušku je víc nebezpečné, než prostě chodit bez ní. “V rouškách musíme chodit jenom do obchodu a zpátky”, – napsal spolek Učitelská platforma.

“Dýchat v rouškách je trochu těžší než bez nich. A můžete si představit, abyste dýchali v roušce 6-8 hodin ve škole?”, – napsal Chaluš.

.

Rodiči se ještě boji toho, že se v uzavřených prostorách škol nákaza rozšíří, a ohrozí zdraví nejenom děti, ale i starších učitelů, pro které ta nemoc je velmi těžká.

Škola se muže otevřít, ale hodně věci vláda bude muset změnit. Například, co musejí děti dělat se společným stravování na obědě?

.

Lidi navrhuji, aby výuka dál pokračovala on-line, až do konce školního roku. Všechny školy ve dnešní době tak funguji, a některé budou i dál nabízet pro žáci a studenti dálkový studium.

Jediní, kdo jsou znepokojeni, jsou rodiče děti se speciálními vzdělávacími potřebami, pro které dálkový studium je dostatečně náročný a problematický. A Předseda pražské pobočky Jiří Pilař podporuje té děti, a doufá, že se školy rychleji otevřou.

Share