Petr Čtvrtníček vyzývá spoluobčany, aby se nechali očkovat: „Táta by tu ještě mohl být, kdyby byla vakcinace“

Petr Čtvrtníček je jednou z hlavních tváří nové fáze očkovací kampaně proti koronaviru, kterou ve čtvrtek spustil stát. Herec věří očkování. Vedení ministerstva zdravotnictví chce, aby se do konce roku nechaly přeočkovat dva miliony lidí. Informuje o tom server iDnes.cz.

Petr Čtvrtníček / Zdroj: youtube.com

Známý herec před dvěma lety prodělal covid, tehdy skončil na jednotce intenzivní péče. Průběh nemoci byl podle něj „středně těžký“. Vakcína byla do Česka dovezena jen několik měsíců poté, co se uzdravil.

V listopadu 2020, tedy měsíc po jeho hospitalizaci, zemřel jeho otec. Příčinou smrti byl koronavirus. „Mohl by tu ještě být, kdyby byla vakcinace, která teď už je,“ řekl Petr Čtvrtníček.

Petr Čtvrtníček / Zdroj: youtube.com

V nové mediální kampani chce resort zdravotnictví ukázat příběhy některých lidí, jejichž život byl ovlivněn koronavirem. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) připomněl, že koronavirus nikam nezmizel a pořád zabíjí lidi.

Každý, kdo se bude chtít nechat přeočkovat, si o očkování může přečíst více na webu nzip.cz.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Epidemická situace se může zhoršit, počty nových případů nákazy už začaly stoupat. Ministr by proto chtěl, aby se přeočkovali především lidé starší 60 let.

„Řada odborníků se domnívá, že omikron bude finální mutace,“ uvedl Vlastimil Válek. Koronavirus se podle něj pak pravděpodobně stane běžným onemocněním. Nevylučuje, že by se v budoucnu mohly objevit společné vakcíny proti covidu a chřipce.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Ministr si myslí, že pokud pokud se neobjeví nové nebezpečnější varianty, bude v budoucnu očkování jednou za rok dostatečným opatřením, aby byli občané chráněni.

Vlastimil Válek doporučuje spoluobčanům, aby nosili respirátory ve zdravotnických zařízeních. Další opatření ale ministerstvo zatím nechystá.

Vlastimil Válek / Zdroj: youtube.com

Resort zdravotnictví lidem také doporučil, aby se očkovali i proti jiným nemocem, například proti chřipce. Mluvčí ministerstva Ondřej Jakob uvedl, že za kampaň ministerstvo utratilo zhruba 50 milionů Kč.

PSALI JSME: JOSEF STŘEDULA PROZRADIL, JAKÁ JE JEHO MZDA: KOLIK MU PLATÍ ODBORY

PŘIPOMÍNÁME: „JÁ TAM NEPŮJDU“: PETR FIALA ŘEKL, PROČ NEBUDE VYSTUPOVAT NA DEMONSTRACI, KTEROU SVOLALY ODBORY

Share