Počet nových případů onemocnění koronavirem klesl : Čtyři dny po sobě nebylo více než 100 případů denně

Již čtvrtý den po sobě počet nových nákaz nepřesahuje 100 lidí denně. Za sobotu bylo odhaleno 79 nemocných koronavirem, to znamená, že celkový počet nemocných již činí 7 352 lidí. Za celou dobu epidemie se už uzdravilo 2 471 lidí. Počet mrtvých je nyní 219.

.

Za tento týden bylo nejméně nakažených ve čtvrtek, celkem 55 lidí. To je již velmi nízký ukazatel.

.

V pátek bylo nových nakažených už 86 a v sobotu 79.

.

Podle statistik Ministerstva zdravotnictví je nyní kvůli koronaviru hospitalizováno 352 lidí. Nemocnice předtím opustilo už 574 vyléčených pacientů.

.

Celkový počet nemocných je nyní v Česku 4 662. Počet provedených testů je už přes 215 tisíc.

.

Nejvíce nemocných je v hlavním městě, je jich už 1 689. To znamená, že když přepočítáme počet nakažených na 100 tisíc lidí, tak se ukazuje, že v Praze je tento počet 124 lidí.

.

Na druhém místě je Karlovarský kraj, kde je tento ukazatel 112 lidí na 100 tisíc obyvatel. V Jihočeském kraji je ale tento ukazatel 27 nakažených, což je nejnižší úroveň v zemi.

.

Mezi mrtvými kvůli COVID-19, 81 lidí byly z Prahy.

Díky tomu, že se pandemie přestala šířit takovou rychlostí jako dříve, se vláda rozhodla urychlit proces zmírnění opatření.

.

Například již zrušen zákaz volného pohybu občanů a také je možné cestovat do zahraničí. Zároveň je však nutné dodržovat hygienická pravidla, jako je například nošení roušek.

Problémy ale stále přetrvávají, protože Česko sice otevřelo své hranice, ale hranice ostatních států zůstávají zavřené. Je třeba brat v úvahu situaci nejen v naší zemi, ale i v celé Evropě a ve světě.

Share