“Svobodu máme, jakou si uděláme”: David Prachař podporuje stát

61 lety David Prachař sdílel cely nerostné svými slovy. Neříká moc často nějaké zlaté citáty, ale u něho se podařilo všech příjemné překvapit.

Česky herec nikdy nebyl oblíbeny mezi svými kolegy, ale národ ho zamiloval. Hlavní věc, kterou má Prachař je lidskost.

.

Od 13.března v ČR je nouzový stav s karanténou. Kvůli epidemii koronaviru vláda zavedla velké množství opatření, některé z nich zavřeli všechna česká divadla.

Česky principiál Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský první začal kritizovat českou vládu, za taková “nesmyslná” opatření. Myslel, že jsou pro likvidace divadla.

.

“Vláda chce likvidovat moji divadlo na Jezerce! Všech, kdo je nepohodlný! Premiér Babiš a kluk Vojtěch kvůli 30 nemocných uvedli nouzový stav a zavřeli všechno”, – křičel Jan.

“Lidi měli příznaky chřipky, a vláda zavřela divadla. Která jsou normální pro život s epidemii. Je tam dezinfekce a dodržovány všechny zásady”, – dodal Hrušínský.

.

Kdy česká vláda hledala peníze hledala pro zdravotníky zdravotnické materiály v polovině března. Hrušínský potřeboval od vlády kompenzaci.

Určitě za 2 týdny principiál se omlouval za svá slova, ale česky národ si zapamatoval, jakým je člověkem Hrušínský.

.

David Prachař v té době se vyjádřil proti lidem, které se tak vztahují k řešením ministerstva zdravotníky o ochraně obyvatelstva.

“I bez karantény divadlo muže být velkým rizikem. Říkám přesně o podnikání. Nikdo neví, nakolik populárním se stane divadlo. Nikdo neví, kolik peněz lidi budou chtít zaplatit za lístky”, – řekl herec.

.

“Celé umění, a také divadelní kultura je velkým tajemstvím. Stát nemusí podporovat podnikatele a divadla. Máme úplnou svobodu, a můžeme dělat co chceme”, – dodal Prachař.

“Respektuji všechny umělci, které nechtějí už na začátku své kariéry miliony a miliardy. Nikdy nebudou křičet, a projevovat hektický. Jsou otevřené pro národ, a jsou úžasné lidi”, – ukončil David Prachař.

.

Share