Podpisy pro Karla Janečka sbírají i brigádníci: Za svou práci dostanou prý vyšší částku než ve Švýcarsku

Na sociálních sítích se objevil inzerát, který nabízí lidem možnost, jak by si mohli příjemně a neúnavně vydělat. Jde o hledání brigádníků, kteří budou sbírat podpisy pro Karla Janečka, který hodlá kandidovat na prezidenta. Někteří lidé se této nabídce vysmáli, ale jiní lidé chápou, proč to nabízí.

Karel Janeček / Zdroj: youtube.com

Inzerát zveřejnila na Facebooku Lucie Sulovská. Za každý podpis se podle ní vyplácí 60 korun. Pokud bude člověk pracovat několik hodin denně, může v průměru nasbírat 20 až 60 podpisů.

Tato práce začala tento týden a bude trvat ještě několik týdnů. Lucie Sulovská požádala lidi, aby se na ni obrátili, pokud by o tuto nabídku někdo měl zájem.

Uživatelé sociální sítě napsali mnoho komentářů. Podle některých by to mohl být skvělý marketing.

Jeden muž napsal, že v roce 2013 z tohoto důvodu nemohl kandidovat Tomio Okamura nebo Vladimír Dlouhý.

Karel Janeček / Zdroj: youtube.com

Dodal, že to není nic nelegálního, ale bylo by dobré, aby tito brigádníci, kteří za svou práci dostanou peníze, byli také loajálními aktivisty. Vysvětlil, že lidé, kteří budou pracovat jen pro peníze, to mohou sami zfalšovat a kontrola v této situaci není možná.

Další uživatel sociální sítě napsal, že za tuto práci se platí lépe než ve Švýcarsku, tam lidé dostávají zhruba 50 korun za podpis. Podle něj je to normální praxe, pokud kandidát nemá jinou infrastrukturu pro sběr podpisů, jako jsou odbory nebo spolky.

Karel Janeček / Zdroj: youtube.com

„Všechny podpisy na petičních arších jsou od občanů, kteří chtěli svůj podpis věnovat dobrovolně a zadarmo. Nikomu za jeho podpis neplatíme,“ řekla pro server eXtra.cz mluvčí Karla Janečka Nikol Klevcovová.

Vysvětlila, že většina lidí, kteří pomáhají matematikovi a miliardáři sbírat podpisy, jsou dobrovolníci a dělají svou práci zdarma. Jsou příznivci Karla Janečka a tímto způsobem mu chtějí vyjádřit podporu.

Karel Janeček / Zdroj: youtube.com

Pomáhají mu ale i brigádníci, kteří za svou práci dostávají peníze. Kromě toho tým prezidentského kandidáta spolupracuje také s agenturou, která motivuje své brigádníky tím, že jejich výdělek bude záviset na počtu podpisů. Podle jejích informací je tato částka zhruba 60 korun za podpis.

PSALI JSME: RATINGOVÁ AGENTURA UVEDLA, JESTLI ČESKO ZVLÁDNE ENERGETICKOU KRIZI. CO TO ZNAMENÁ PRO KABINET PETRA FIALY

PŘIPOMÍNÁME: ČEŠI STÁLE VÍCE NAKUPUJÍ POTRAVINY V ZAHRANIČÍ: MINISTERSTVO ZEMĚDĚLSTVÍ NAVRHUJE ZMĚNU

Share