„Podpora bude určena pro všechny OSVČ“: Alena Schillerová chce pomoct naši země

Ministryně financí Alena Schillerová chce změnit podmínky pro OSVČ. Kvůli rozšíření koronaviru v celém světě je krize, která jeďte velmi dlouho muže trvat.

Kvůli tomu ministryňe se rozhodla dát každému OSVČ 25 tisíc korun podpory. Dokonce i studenti budou moci zažádat o peníze. Ministryně chce pomoct naši země.

.

“Myslím si, že podpora pro OSVČ je velmi důležitá ve dnešní době. Koronavirova krize udeřila po všem podnikatelům.

Naši podpora bude určena pro všechny OSVČ, které začaly podnikat před 12.březnem”,řekla Schillerová.

.

Ministryně chce v našim světě spravedlnost, kvůli tomu nabídla takové podmínky: “Tržba OSVČ musela klesnout o 10% za poslední tři měsíce, aby obdrželi peníze”.

“25 tisíc dáme pro drobné podnikatele. Do konce dubna kolem 700 tisíc lidi zvládnou obdržet peníze do konce dubna, jestli vyplní nejjednodušší pravidla”, dodala na svém Twitteru Schillerová.

.

Také vláda muže podpořit podnikajících studentů. Ale jenom těch, kdo má vlastní zaměstnání.

Ostatní, kdo je na přivýdělku na zaměstnání, nebo prostě je registrovaný na úřadu práce, dávat peníze vláda nebude. Také nebude podporovat těch, kdo zrušil své podnikání v době pandemii.

.

Ministerstvo financí ve dnešní době dokončuje seznam OSVČ které obdrží pomoc, a také připravují navrh do vlády, poté ho projedná sněmovna.

“Děláme to už několik dnů, protože sněmovna zasedá příští týden. Systém bude nejjednodušší, ve kterém podnikatele musí poslat jenom jeden formulář s číslem účtu OSVČ, potom posíláni peníze”, doplnila ministryně.

.

Share