Polovina penze za nájem: Vláda zavedla sociální příspěvek na bydlení. Proč někteří na něj nemají nárok

Pětikoaliční vláda čelí velké krizi, a to nejen uprchlické, ale i energetické a možná i sociální. Vláda, kterou vede předseda Petr Fiala, proto musí reagovat na změny a uspokojit potřeby a přání včas.

Žena/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Však vzhledem k aktuální situaci, náklady Čechů na jídlo, na energie a na bydlení rostou. V rámci nového vládního projektu mohou některé domácnosti mít nárok na sociální příspěvek na bydlení od státu. Kdo však tento příspěvek může očekávat?

Peníze/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Domácnosti, které utratí za nájem bytu či domku více, než třicet procent přijmu, mohou čekat na příspěvek od státu. V Praze však je procento jiné — náklady na bydlení musí být nad pětatřicet procent. O tom informuje na svých webových stránkách portál novinky.cz.

Žena/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Zároveň ale existují výjimky. Například pán, bydlící na Moravě, platí za nájem více, než polovinu penze, ale stále nárok na příspěvek nemá. Důvodem je to, že bydlí v bytovém domě, a má s majitelem podepsanou smlouvu o ubytování, nikoliv smlouvu nájemní.

Peníze/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Vláda na takové případy asi nebere zřetel i přes to, že člověk pravidelně platí nájemné, plní veškeré požadavky vlastníka domu a i když má na adrese oficiálně potvrzeno trvalé bydliště.

ČTĚTE TAKÉ: ZÁSADNÍ PRINCIPY NOVÉ DŮCHODOVÉ REFORMY: EXPERTI PŘEDVEDLI HLAVNÍ PILÍŘE. NA ČEM SE SHODL PORADNÍ TÝM

PSALI JSME: DŮCHOD U NĚKTERÝCH ŽEN VZROSTE: DOJDE KE ZMĚNÁM KVŮLI DŮCHODOVÉ REFORMĚ. KDO SE DOČKÁ VÝRAZNÉHO NAVÝŠENÍ DŮCHODU

Share