Zásadní principy nové důchodové reformy: Experti předvedli hlavní pilíře. Na čem se shodl poradní tým

Místopředseda vlády České republiky a ministr práce a sociálních věcí ve Fialově vládě Marian Jurečka již na jaře předvedl, že důchodová reforma musí být rychlá. Kvůli tomu svolal tým, který má za úkol připravit a předvést důchodovou reformu, která se dlouho odkládala.

Pár/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Na posledním zasedání důchodového týmu se odborníci se zabývali definovaným celé reformu a řešily i hlavní cíle a principy, ze kterých budou další sněmy plynout.

Žena/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Premiér ČR Petr Fiala chce hlavně, aby bylo vyplacení penze srozumitelnější, zavést tzv. solidární důchod (garantovanou výši). Dále se plánuje zavedení motivační složky důchodu. O tom informuje na svých webových stránkách portál ceskeduchody.cz.

Pár/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Celý nový důchodový systém bude sestaven z ohledem na garantovaný důchod. To znamená, že každý, kdo splnil podmínky pro získání starobního důchodu, bude dostávat stejný uspokojivý zaklad.

Žena/Ilustrační obrázek/Zdroj: YouTube

Nově také chtějí experti ekonomové motivovat obyvatelstvo k delší práci. Poradní tým pro reformu se shodl na tom, že náhlé navýšení příjmu bude velmi motivovat a zapojovat seniory do výdělečné činnosti.

ČTĚTE TAKÉ: DŮCHOD U NĚKTERÝCH ŽEN VZROSTE: DOJDE KE ZMĚNÁM KVŮLI DŮCHODOVÉ REFORMĚ. KDO SE DOČKÁ VÝRAZNÉHO NAVÝŠENÍ DŮCHODU

PSALI JSME: JAN ROSÁK MUSÍ V 75 LETECH STÁLE PRACOVAT: PROZRADIL, JAK SE MU DAŘÍ V DŮCHODU A PROČ JEŠTĚ CHODÍ DO PRÁCE

Share