Před tím než odešla do nebe maminka svému synovi svěřila tajemství

I v posledních chvílích svého života rodiče myslí na své děti. Vážíme si našich matek a otců dost? Kolik musejí mít rodiče trpělivosti, času a vlastního zdraví, aby dokázali vychovat slušné lidi.

Matka a syn/ilustrační foto/Zdroj: poradnytsya.info

Rodiče se starali o nás, pak se staráme o ně. V staří by každý rodič rád dostal péči od svého dítěte. Někdy se děti rozhodují, že specializovaná instituce se o rodiče postará lépe.

To je tím, že ne každý na sebe dokáže vzít zodpovědnost. Banální neochota ztrácet čas na nemocného rodiče vede k rozhodnutí poslat svého rodiče do pečovatelského domu nebo do domova důchodců. Zdá se, že to vypadá nejjednodušší, jak uniknout péče o rodiče. Ale pravda je, že v podstatě domov důchodců je pro naše rodiče skutečným peklem.

Dům důchodců/ilustrační foto/Zdroj: poradnytsya.info

Tak jednou jednomu synovi zemřel tatínek, maminka často byvala nemocná. Syn cítil nedostatek času a to mu sloužilo jako záminka k tomu, aby svou matku poslal do jednoho z takových zařízení. Tento muž ji samozřejmě navštěvoval, ale zřídka.

Později ho oznámili, že jeho maminka brzy zemře. Syn byl v rozpacích a ptal se maminky, co by si přála.

Dům důchodců/ilustrační foto/Zdroj: cz.pinterest.com

Maminka ho požádala, aby ten vybavil do jejího pokoje ledničky a ventilátor. Nevěděl, že maminka pořád šla spát hladová. Jídlo se přece kazilo bez ledničky a ona mu to dřív neřekla. Proč?

Odpověděla takto: „Během této doby jsem se naučila zvládat teplo, zvykla jsem si hladovět. Můj požadavek je strach o tvou budoucnost. Bojím se, že ty si na to nezvykneš, až se tvé dítě rozhodne, že tě dá na podobné místo …

PSALI JSME: „VZALA JSEM SI ZAJÍCE A MÁM DOMA DĚDKA“: LIBUŠE ŠVORMOVÁ PROMLUVILA O VZTAHU S O HODNĚ MLADŠÍM PARTNEREM

PŘIPOMÍNÁME: LUCIE BORHYOVÁ ODTAJNILA SVÉ SOUKROMÍ: POCHLUBILA SE ÚŽASNÝMI SNÍMKY S PARTNEREM, DCEROU A SYNEM

 

Share