Příbuzní se rozhodli přemístit dědečka do pečovatelského domu. Když však odešly, zeptal se vnuk svého otce velmi zajímavou otázku

Bohužel, jakmile nastane špatné období, všichni příbuzní nepostřehnutelně skončí na seznamu s nízkou prioritou. Hledáme způsob, jak se jich zbavit, jako od dalších obtíží. A dospělé děti se snaží nepamatovat si to teplo a lásku, péči a stálou přítomnost rodičů v minulosti.

Takový příběh se stal jednomu dospělému muži. Byl ženatý a spolu s manželkou vychovali skvělého malého syna. Nebylo to pro něj snadné: přece jen musel pracovat sám a živit celou rodinu. Někdy cítil, jak nesnesitelná je tato zátěž: dospělá žena a rostoucí dítě, které musel zcela zajistit.

Zdroj: Freepik.com

Ale to není všechno, jeho starší otec také vyžadoval pozornost, péči a někdy i výdaje. Musel se o něj postarat a jeho manželka byla naštvaná: zdroje se nakonec musely rozdělit na čtyři. Začala proto mluvit o pečovatelském domě, který najednou vypadal jako atraktivní řešení.

Zdroj: Optim1stka.ru

Muž si myslel, že myšlenka není špatná: on sám neměl sílu starat se o výdělky, o dům a všechny, kteří jsou mu blízcí. Ale v domovech pro starší mají kvalifikovaný pečující personál, speciální zdravé jídlo. Tam se budou určitě starat o otce, zbývá jen k němu pravidelně přijít na návštěvu.

Zdroj: Freepik.com

Dědeček s tímto řešením souhlasil. Nehádal se, nevydal ani jednu výtku ani stížnost. A muži šli do pečovatelského domu ve společnosti malého vnuka. Když muž s vnukem odjeli domů, chlapec najednou požádal svého otce, aby mu napsal přesnou adresu tohoto smutného místa.

Zdroj: Freepik.com

Otec tomu nerozuměl: přece jen šli spolu navštívit dědečka. Chlapec ale vysvětlil, že by zapomněl přesnou adresu, když otec zestárne a bude třeba ho tam vzít.

Muž byl šokován, tolik dělá pro svého syna, ztratil zdraví až někdy by zapomněl i spát – a za to skončí ve starobinci? Ale jeho otec pro něj neudělal nic méně, než učinil on pro svého syna. Díky chlapci se okamžitě vrátili za svým starým otcem. Osud někdy mluví ústy dítěte.

Zdroj: Freepik.com

Share