„Připustil, že dnes nic nejedla“: Policista byl velmi dojatý nápisem na tričku bezdomovkyně a strávil se ženou 45 minut

Bohužel se každý může stát chudým a bezdomovcem. A důvody pro to nemusí být špatné návyky, ale některé další okolnosti, které nejsou závislé na osobě. Je proto nutné zacházet se všemi bezdomovci se soucitem.

Americký policista Rivers hlídal ulice svého rodného města Goldsboro již téměř deset let. Během služby si už osobně vzpomněl na mnoho lidí bez domova.

Jednou uviděl ženu. Byla středního věku a bylo zřejmé, že nemá svůj vlastní dům.

Muž byl velmi zasažen nápisem na tričku bezdomovkyně: „Stát se bezdomovcem je nejrychlejší způsob, jak se stát nikým.“

.

Tato věta se dotkla policisty. Rozhodl se potkat ženu. Bezdomovkyně se nebojovala policisty, protože se to stalo ostatním a představil se. Jmenuje se Michelle.

Na ulici žije se svým manželem dlouhou dobu. Mají dvě děti: 23letého syna a dceru, která je již 12. Dívka žije v pěstounské rodině.

Policista se zeptal, jestli má oběd. Připustil, že dnes nic nejedla. Potom se rozhodl zacházet s ní. Policejní důstojník koupil pár pizzy.

V komunikaci s Michelle strávil čtyřicet pět minut. Policista si všiml, že jeho partnerka byla velmi chytrá a dobře čitelná žena. Osud však nařídil, aby ona a její manžel byli na ulici.

.

Jeden z kolemjdoucích fotografoval večeři policisty a bezdomovce. Fotografie zasáhly web a staly se velmi populární.

V komentářích sám policista vyprávěl celý příběh o komunikaci s Michelle. A mnoho uživatelů chtělo pomoci ženě a jejímu manželovi získat druhou šanci a vystoupit z ulice.

Share