Protivládní demonstrace v centru Prahy: Co požadují odpůrci vlády a co už začali dělat

Iniciativa Česká republika na 1. místě svolala na pátek 28. října demonstraci na Václavské náměstí. Iniciativa minulý měsíc zorganizovala také dva protesty, které se konaly 3. a 28. září, tehdy do centra Prahy přišly desítky tisíc lidí. Informuje o tom server iDnes.cz.

Demonstranti požadují demisi vlády. Zástupci iniciativy začali sbírat podpisy pod petici, kterou chtějí předat prezidentovi Miloši Zemanovi, aby vládu odvolal. Chtějí, aby prezident vypsal předčasné volby do Sněmovny.

Demonstrace Česká republika na 1. místě / Zdroj: youtube.com

Organizátoři demonstrace upozorňují na článek 62 Ústavy České republiky, podle kterého to hlava státu může udělat.

Jeden z představitelů iniciativy Česká republika na 1. místě Jiří Havel říká, že prezident nemůže odvolat vládu jen proto, že by tak chtěl, ale může tak učinit v situaci, kdy „vláda jedná proti svrchovanosti a celistvosti země“.

Demonstrace Česká republika na 1. místě / Zdroj: youtube.com

Miloš Zeman nedávno řekl, že to občas chce udělat, ale nechce porušovat zákon. Prezident dodal, že nevolil vládní strany, ale respektuje výsledky voleb.

Iniciativa už na první demonstraci uvedla, že chce, aby Česká republika vystoupila ze Severoatlantické aliance a Evropské unie a také ze Světové zdravotnické organizace a Organizace spojených národů.

Demonstrace Česká republika na 1. místě / Zdroj: youtube.com

Kromě toho chtějí, aby byla uzavřena smlouva o dodávkách plynu přímo s Ruskou federací. Demonstranti minule také požadovali zastavení dodávek zbraní na Ukrajinu. Jedním z požadavků bylo také ukončení „plánovaného ředění národa ukrajinskými uprchlíky“.

PSALI JSME: HYGIENA ULOŽILA KLAUSOVI POKUTU ZA PROJEV BEZ ROUŠKY: TEĎ MU MUSÍ VRÁTIT POKUTU, KTEROU ZAPLATIL

PŘIPOMÍNÁME: „MINISTRY NEMAJÍ BÝT TI, KTEŘÍ UDÁVALI SVOJE KAMARÁDY, PŘÍBUZNÉ, SOUSEDY“: VLÁDA ROZHODLA, ŽE ČLENOVÉ KABINETU BY MĚLI MÍT ČISTÉ LUSTRAČNÍ OSVĚDČENÍ

Share