Průzkum ukázal jak občané důvěřují lídrům svých států: Český premiér byl na tomto seznamu poslední

Společnost Morning Consult provedla průzkum, občané různých zemí odpovídali, jak důvěřují lídrům svých států. Českému předsedovi vlády Petru Fialovi důvěřuje jen každý čtvrtý Čech. Český premiér byl na tomto seznamu poslední. Informuje o tom server TN.cz.

Petr Fiala / Zdroj: youtube.com

Podle průzkumu Petru Fialovi důvěřuje 23 procent českých občanů. 70 procent lidí uvedlo, že českému premiérovi nevěří. V březnu na tom byl lépe, důvěřovalo mu tehdy 40 procent lidí.

„Vláda průzkumy veřejného mínění vnímá, ale nepřeceňuje,“ řekl pro TN.cz mluvčí vlády Jakub Tomek. Vysvětlil, že pro ministry jsou důležité konkrétní výsledky, například to může být nákup plynu na zimu, nebo nějaké další konkrétní kroky, které by pomohly občanům nebo státu.

Důvěryhodnost jednotlivých politiků / Zdroj: morningconsult.com

Na prvním místě v tomto seznamu byl indický premiér Naréndra Módí, důvěřuje mu 75 procent obyvatel Indie. S dobrými zisky skončili také například lídři Mexika, Austrálie nebo Švédska.

Polský předseda vlády Mateusz Morawiecki skončil s 26 procenty. Britskému premiérovi Borisi Johnsonovi důvěřuje 27 procent obyvatel Velké Británie. Odchylka v tomto průzkumu je 1 až 4 procenta.

Důvěryhodnost jednotlivých politiků / Zdroj: morningconsult.com

Společnost také sleduje, jak občané vnímají směřování svých států. Jen každý pátý český občan se domnívá, že Česká republika je na správné cestě.

PSALI JSME: ANDREJ BABIŠ CHCE VYHRADIT NA MÍTINCÍCH MÍSTO PRO ODPŮRCE: JAK NA TO REAGOVAL POLICEJNÍ PREZIDENT

PŘIPOMÍNÁME: HRUŠÍNSKÝ TVRDĚ ZKRITIZOVAL BABIŠE: CHCE BÝT PREZIDENTEM LIDÍ, KTERÉ SÁM POMLOUVÁ. JAKÁ BYLA REAKCE EXPREMIÉRA

Share