„Postarám se o vás, nebojte se“: Majitel svěřil svému psovi 5 koček na výchovu a stal se opravdu zázrak

Velký pes hrozného plemene, ale s lýtkovýma očima – rodina z jižní Kalifornie vzala Ozie z úkrytu před několika lety. A celou tu dobu bylo zvíře nesnesitelně, tiše a smutně trpělo … protože se o něj nikdo neměl starat.

Oziho pocity odpovědnosti a soucitu jsou hypertrofické, potřebuje nejen sloužit a chránit, ale také ošetřovat. Ale s nikým …

.

Ozi měl problém s tím, že skončil v obyčejné, průměrné rodině se zavedeným rytmem života.

Má tři děti a již se neplánuje, ale nejmladší z jeho 5 let upřednostňuje trávení času u tabletu spíše než se psem, a už nepotřebuje komplexní péči.

Existuje stará kočka, Norm, ale jen na spaní na slunci a na jídle, Ozi svou láskou způsobuje jen podráždění.

Pes by byl rád, kdyby se navzájem poznali a hráli se všemi dětmi v okrese, ale kolik rodičů souhlasí s tím, že svěří dítě psovi, i když s laskavýma očima?

.

Jak hosteska žertovala, Ozi tak trpěl nedostatkem lásky a přátelství, že pokud se do jejich domu vloupali lupiči, přinesl jim nejprve pantofle, přikrývku a šálek heřmánkového čaje.

„Dobrý chlapec“ naléhavě potřeboval někoho, aby se o něj skutečně postaral, a nakonec se jeho sen splnil.

V polovině léta se na ulici vedle dveří objevila kočka bez domova, přezdívaná Vinya. A o měsíc později Vinya porodila pět koťat a Ozi se stal nejšťastnějším psem.

.

Hostitelka okamžitě spěchala, aby dotiskla všechny „i“: Koťata budeme chránit, ale pouze do doby, než dorostou, a pak rozdáme. Vinya tak může zůstat, ale nedovolím proměnit dům v zoo. Rozumíš všemu, Ozie?

A to je pro něj také dost – pit bull našel harmonii se sebou samým a světem. Pro každého, o koho se musí starat, lízat, hrát.

Vinya je ráda, že ztratí část svých mateřských povinností, zejména od té doby, co není bezdomovcem, ale legitimním hostem v Oziho domě.

.

Jedna z koťat, přezdívaná Troublemaker, měla Ozie moc ráda.

Postarám se o vsd, nebojte se! A příští rok, uvidíte, budou koťata a já budu skutečným psím štěstím …

.

Share