Rakušan na postu ministra: Nový průzkum vyjádřil názor Čechů, zda šéf resortu vnitra musí resignovat

Měl by Vít Rakušan po kauze Dozimetr vést dál resort vnitra? Takovou otázku dostávali respondenti běhen šestého a sedmého září věkem nad osmnáct let. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Vít Rakušan/Zdroj: YouTube

Více, než tisíc dotazovaných lidí, předvedli nejednoznačnou odpověď. Z průzkumu agentury Median vyplývá, že jenom šestapadesát procent Čechů si musí, že šéf resortu vnitra Vít Rakušan by měl opustit ministerské křeslo a rezignovat.

Vít Rakušan/Zdroj: YouTube

Rakušak navrhl Mlejnka na pozici ředitele Úřadu pro zahraniční styky a informace nehledě na to, že v době navržení již věděl o kontaktu Mlejnka s lobbistou Michalem Redlem.

Redl byl následně spojen s kauzou Dozimetr a v současnosti čelí obvinění kvůli korupci v dopravním podniku hlavního města Prahy.

Vít Rakušan/Zdroj: YouTube

Sedmadvacet procent respondentů považují, že Rakušan nenese zodpovědnost za nařízení spojovaného s kauzou Mlejnka, a proto ministr a první místopředseda vlády musí na postu zůstat.

Vít Rakušan/Zdroj: YouTube

Zbývajících sedmnáct procent uvedli, že nevědí, jak na tento dotaz odpovědět.

ČTĚTE TAKÉ: „ZŮSTANE NAVŽDY V NAŠICH SRDCÍCH”: HRAD SVĚSIL ČESKÉ VLAJKY. PROČ TO ZEMAN PŘIKÁZAL A JAK DLOUHO TO BUDE TRVAT

PSALI JSME: ODBORNICE PROZRADILA, KTERÉ DVĚ ZEMĚ JSOU CÍLEM VLADIMIRA PUTINA: SITUACE JE TAM PODOBNÁ TOMU, CO SE DĚLO NA UKRAJINĚ

Share