“Máme sdílenou zodpovědnost“: Mimořádně setkání ministrů v Bruselu pod vedením Jozefa Síkely. Jake podrobnosti sdělil ministr

Koncem února letošního roku Rusko otevřeně zaútočilo na Ukrajinu, což vyvolalo celosvětové problémy. Jedním z velkých problémů je neustále rostoucí ceny na elektřinu a plyn, což je dopadem sankcí na Ruskou Federaci.

Jozef Síkela/Zdroj: YouTube

Česká republika, která teď předseda v Radě Evropské ani, svolala mimořádné setkání pro energetiku v pátek do Bruselu. Jako výsledek, bylo schváleno několik vhodných návrhů, které pomohou státům řešit problematiku drahých energií na evropské úrovni.

Jozef Síkela/Zdroj: YouTube

Celou schůzi evropských ministrů vedl český šéf resortu průmyslu a obchodu Jozef Síkela. Podle něj, dopadlo to dobře a výsledky jsou dostačující pro tuto etapu. O tom informuje na svých webových stránkách portál Seznam Zprávy.

Jozef Síkela/Zdroj: YouTube

Spolu s kolegy s jiných členských států řešili příčiny vzniku celé krize. Podle Síkely, na naléhavé řešení příčin je ještě čas a vyjde to levněji, než řešení důsledku.

Vlády všech členských států ale musí spojit sily a do budoucna by se muselo zabránit vzniku vlád, které budou při každé příležitosti žádat u ruský plyn.

Jozef Síkela/Zdroj: YouTube

“Máme sdílenou zodpovědnost za to, aby se napříč EU takových vlád k moci dostávalo co nejméně,“ komentoval Jozef Síkela.

ČTĚTE TAKÉ: EUROKOMISAŘ: EVROPSKÁ UNIE JE PŘIPRAVENA NA ÚPLNÉ ZASTAVENÍ DODÁVEK RUSKÉHO PLYNU

PSALI JSME: JUREČKA KATEGORICKY ODMÍTL NÁVRH, ABY SE ČESKO DOHODLO S RUSKEM NA DODÁVKÁCH PLYNU: „ŽÁDNÝ DALŠÍ BYZNYS“

Share