Rakušan slíbil, že vláda pomůže a nenechá nikoho padnout: „Nebudu pohrdat lidi, kteří se sejdou k demonstraci“

Desetitisíce lidí se v sobotu sešly na Václavském náměstí v české metropoli, občané protestovali proti vládě. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) si uvědomuje, že atmosféra je napjatá, situace není jednoduchá, ale protestujícími nepohrdá. Slíbil také, že vláda pomůže, že nenechá nikoho padnout. Píše o tom server Novinky.cz.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

„Nervozita ve společnosti je obrovská, nebudu pohrdat a nálepkovat lidi, kteří se sejdou k demonstraci. Je tu Putinova drahota a válka,“ řekl Vít Rakušan pro CNN Prima News.

Uvědomuje si, že atmosféra je napjatá a že lidé mohou mít obavy. Dodal, že to vnímá, protože kdysi vyrůstal v panelovém domě a měl sousedy.

Vít Rakušan / Zdroj: youtube.com

Ministr také uvedl, že vláda dělá maximum možného, že nenechá nikoho padnout, že vláda bude pomáhat. Řešením dle jeho slov nemůže být „příklon k Rusku“, protože takové řešení by nás táhlo ke dnu.

Ministři chtějí řešit krizovou situaci, vláda hodlá přijmout novelu energetického zákona. Pokud by byla schválena, obchodníci s energiemi by nemohli zákazníkům bez omezení zvyšovat zálohy.

Radim Fiala / Zdroj: youtube.com

Zástupci opozice ale kabinet kritizují, například podle šéfa poslanců hnutí SPD Radima Fialy vláda dělá málo. Řekl ministrovi, že pokud kabinet lidem nepomůže, na demonstraci už přijdou statisíce lidí. Radim Fiala dodal, že na hranici chudoby je již 1,5 milionu mladých lidí a také asi 300 tisíc seniorů.

V sobotu přišlo podle policie na Václavské náměstí asi 70 tisíc lidí. Podle ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) by je vláda měla brát vážně. Označil tyto občany za lidi, kteří mají obavy o svou budoucnost.

Pavel Blažek / Zdroj: youtube.com

Už dříve také říkal, že pokud kabinet krizi nevyřeší, ministři tu dlouho nebudou.

PSALI JSME: “TO JE JEDEN ZE ZÁSADNÍCH FAKTORŮ“: PRYMULA VYSVĚTLIL NOVÁ DATA. PROČ SE OMIKRON ŠÍŘÍ EXTRÉMNĚ RYCHLE

PŘIPOMÍNÁME: “EKONOMIKA MŮŽE PŘESTAT FUNGOVAT“: CENA ENERGIÍ V ČR TRHÁ REKORDY. JAKÉ ŘEŠENÍ PŘEDVEDL MINISTR BLAŽEK

Share