Dovolená v Chorvatsku pro Čechy: „Mluvil jsem s Babišem o všech možnosti otevření koridoru“,premiér Chorvatska

Ve dnešní době pandemii, skoro každý Čech dává otázku, je-li nějaká možnost jet na odpočinek k moři?

Minuly týden cestovní kanceláři řekli o tom, že plánují nějakým způsobem otevřít cestovní koridor do Chorvatska.

.

Premiéři Česká a Chorvatska se bavili o tom v pátek 17.dubna, a hledali všechny možnosti na otevření takového koridoru.

.

“Česká republika a Chorvatsko mají úžasný vztah, kvůli tomu jsem mluvil s Andrejem Babišem o všech možnosti otevření koridoru pro české turisty k moři”, – řekl premiér Chorvatska Andrej Plenković.

.

“Dohodli jsme se o tom, že chorvatsky ministr turismu Gari Cappelli a ministryně pro místní rozvoj České republiky musejí vymyslet nějaký plán, který bych umožnil příjezd českých turistu do Chorvatska v létě”, – napsal na svém Twitteru Plenković.

.

16.dubna premiér Česká Andrej Babiš řekl v novinách, aby Chorvatsko se pěkné soustředilo na ČR. Češi musejí počkat na uvolňování opatření ve svém a jiných státech.

.

České obyvatele zvládnou jet jenom do těch zemi, kde nákaza koronavirem je minimální. Například do Slovenska, Řecka nebo Chorvatska.

.

V Chorvatsku za celou dobu pandemii je jenom 1814 nakažených, a za poslední den tam přibylo jen 23 lidi. Na prvním místě je Záhřeb, potom Split.

.

Jaký vztah Chorvaté mají k častým turistům? Říkají, že jsou ti, které zvládnou zachránit turistickou sezónu v Chorvatsku.

.

Ale ředitel institutu veřejného zdraví Chorvatska Krunoslav Capak řekl: “Chorvatsko nepřijme turisty z zemi, kde epidemie probíhá horší než v Chorvatsku”.

.

Také dodal, že každý turista, který by chtěl jet na dovolenou do Chorvatska musí mít negativní test na koronavirus. Žádného nakaženého, nebo toho kdo byl nakažený Chorvatsko nepustí.

.

Jediná možnost pro takové turisty odpočinout v Chorvatsku, je karanténa na 14 dni, ve které o vás budou starat chorvatské lékaři.

.

Předseda Ústředního štábu Jan Hamáček řekl, že otevření hranic pro cestování bude možné jenom po analýzách tvrdých epidemiologických dat. Tou myšlenku podpořil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

.

Ale ten koridor má velké množství různých nejasnosti. Ještě nikdo neví, jak ten koridor přesně bude vypadat.

Trasa by měla být přes Slovensko, Maďarsko a Slovinsko. Ale je to dlouhá cesta. Přes Rakousko, které má velké množství nakažených je cesta kratší.

Také vláda musí vyřešit, jaký režim bude mít ten koridor. Mohli by lidi se zastavit v jiném státě při tranzitu?

Share