„Říkal jsem mu, aby lidi neděsil, protože není důvod“, promluvil Andrej Babiš o setkání s prezidentem

Premiér České republiky Andrej Babiš jel do zámku do Lán, kde se nacházel prezident Miloš Zeman. Co přinesla tato schůzka?

Premiér mluvil o boji Česká s koronavirem, a v jakem stavu se nachází obyvatelstvo ČR.

Pan prezident má velkou zásluhu na tom, že podporuje dobry vztah s čínským prezidentem. Kvůli tomu dostáváme od činy denní pomoc na boj s koronavirem, který v Číně už skoro zmizel.

Také premiér nepodporuje šéfa ústředního krizového štábu Romana Prymulu. Profesor říká, že současná opatření nebudou fungovat.

.

Babiš věří, že opatření jsou dostatečně. Důvěřuje svému národu, a říká, že naši lidi jsou odpovědní, solidární a mohou držet spolu. Všechna opatření dodržují.

Doufá, že všichni znají, že ten nový virus je velmi nebezpečný, a lidi budou dodržovat všechna opatření, aby zachránili sebe a svou rodinu.

.

Pan Prymula chtěl by zakázat všechny slevové akce v obchodech. Babiš odpověděl:

“Není to dobry nápad. Slevy musíme nechat. Umožnili jsme důchodcům chodit do obchodu ráno, protože jsou obchody silně vydezinfikované. Chemie ochránit jich, aby nebylo to stejně jako v Itálii”.

Pan Prymula vždy přemýšlí o té horší variantě té pandemii, a ve svých vyjádřeních je hodně drsný. Co si na to mysli premiér?

„Říkal jsem mu, aby lidi neděsil. Zvládneme zničit ten virus velmi dobře. Ale nemusíme zapomínat, že jsme ve válce. Tento víkend jsme všechny musíme zůstat doma. Je to důležité, a doufám, že bude to nejlepší.

Jediné, co naštvalo lidi je chaos, který děla vláda každý den, když dává nějaké nové zákazy. Včera senioři do obchodu mohli chodit mezi 10 a 12 hodin, dnes je to už jinak“.

Babiš odpověděl: „Není to žádný chaos, jsme reagujeme na stav občanů. Nemůže předvídat všechny životní situace. Upravili jsme pravidla pro seniory, protože toho chtějí lidi. Vláda pracuje 24 hodin denně“.

.

Kritici také neměli rádi toho velkého počtu lidi na přivítání letadla s respirátory z Činy.

“Chtěli jsme tím ukázat, že ministr Hamáček byl pověřen leteckým mostem s Čínou. Zítra ráno přiletí další.Pokud dorazí, jsme na nějakou dobu zabezpečení respirátory. Ve dnešní době celá planeta nakupuje v Číně, máme s Číňany dobrý vztah, díky našemu prezidentu Zemanu“.

.

Share