„Samozřejmě mě to nenapadlo“ : Karel Šíp prolomil mlčení a řekl skryté tajemství jeho Všechnopárty

600. díl Všechnopárty. Karel Šíp spolu se svými diváky dnes večer oslaví jubilejní díl své show. To už 15 let moderuje Karel Šíp tento pořad na ČT.

.

Podle některých odhadů by za tu dobu mohl vydělat 37 milionů korun. Jen jednou odešel pracovat s konkurencí. A kvůli čemu to bylo?

Karla Šípa lze označit za jednoho z nejúspěšnějších televizních moderátorů. Za 15 let bylo vysíláno 31200 minut a do studia přišlo 1800 hostů.

.

Každý pátek jeho show sleduje asi milion diváků. Sám moderátor to nečekal, myslel si, že se zájem diváků sníží mnohem dříve.

Karel Šíp ještě od svého plnoletosti pracoval v Československé televizi. Začínal jako řadový zaměstnanec a posunul se dál v kariéře.

Jen jednou odešel pracovat pro jinou televizní stanici, na první soukromou televizní stanici. Osm let pracoval v TV Nova a poté se vrátil do rodné České televize, kde působí dodnes.

.

Jeden z lidí, který byl tehdyo situaci informován,řekl, že Karel odešel na TV Nova proto, že generální ředitel Vladimir Železný nabídl mu mnohem více peněz, než mu platili v první práci.

Teď má velmi dobrý plat.Nelze to říct přesně, ale před několika lety se na internetu objevila informace, že za jedendíl pořadů dostavá 105 tisíc korun hrubého. To znamená měsíčně zhruba 420 tisíc korun.

Někdo si spočítal, že dříve neměl tak velký plat, ale za patnáct let už si mohl vydělat 37 milionů korun.

.

Smlouvu na svůj pořad uzavírá Karel Šíp s vedením televize každý rok. Pravděpodobně za tu dobu se mohl dohodnout na dobrém platu pro sebe a svůj tým.

Šíp řekl: „I v naší branži platí, že odměna je na základě smluvní dohody. Ujišťuji vás, že moje odměny nijak nevybočují z obvyklých relací.“

Karel ujistil, že není nejlépe placeným moderátorem v zemi, jsou tam ty, které jsou mnohem dražší než on. Také řekl, že nemá manažera, a tak sám musí jednat s vedením ČT.

.

Moderátor říká, že každý host je jedinečný a s každým musí komunikovat jinak. Říká, že dialog může být považován za úspěšný, když se ho podařilo dokončit.

„Například Miroslav Krobot byl zvláštní případ v tom, že on bral náš rozhovor jako hru, bavilo ho, jak z něj páčím odpovědi“ pověděl Karel. Přitom se na něj nezlobí.

.

Show Všechnopárty začala v roce 2005. A první hosté pak byli Miroslav Etzler, Roman Skamene a Karel Nešpor.

Také dnes mohou diváci zhlédnout unikátní díl, v němž bude Karel Gott, Bolek Polívka, Miroslav Hanuš a Josef Alois Náhlovský.

.

Share