„Šance na to jsou 1 z 200 milionů“ : Máma porodila trojnásobek dvojčat

Angličanka Becky-Joe již má dceru Indianu, takže když ráno onemocněla, okamžitě si uvědomila, že je znovu těhotná . Ale nevěděla, jaké překvapení připravuje její vlastní tělo!

„Byl jsem velmi nemocný, měl jsem bolesti hlavy, takže jsem se zaregistroval na ultrazvuk, kde jsem zjistil, že jsem těhotná s trojčaty,“ říká Becky-Joe.

„Byl to největší šok v mém životě! „V rodině jsem neměl trojčata, takže to bylo úplně neočekávané.“

.

V 31. týdnu těhotenství byla Becky-Joe převezena do nemocnice – je čas porodit. Když se však tři chlapci – Rocco, Roman a Rohan – narodili, byli příliš slabí.

„Rocco při narození vážil 1,5 kg, Roman vážil 1,53 kg a Rohan vážil 1,6 kg,“ říká Becky Joe.

.

Děti byly okamžitě odeslány na novorozeneckou jednotku intenzivní péče. Tam strávili tři dlouhé týdny, než jim bylo umožněno jít domů k matce.

Když byly dýchací trubice, kapátka a dráty odstraněny, Becky-Joe konečně mohla vidět tváře svých chlapců.

Pak viděla něco neobvyklého: všichni tři kluci vypadali úplně stejně!

.

Pravděpodobnost porodu identických trojčat se odhaduje na 1:60 000 až 1: 200 000 000. Trojčata Becky-Joe jsou nejmenší identická trojčata, která se v Británii přirozeně počala.

.

Becky-Joe nemohla uvěřit, že porodila identický triplet, a tak poslala chlapeckou DNA na laboratorní analýzu. Výsledek ukázal, že je to pravda: Becky-Joe porodila identická trojčata!

„Byl jsem velmi překvapen, protože jsem si myslel, že se budou lišit,“ říká Becky-Joe.

„Ale na druhé straně jsem jediný, kdo je odlišuje, takže to hodně vysvětluje!“

.

Přes úplnou identitu chlapců je maminka snadno odlišuje od sebe navzájem:

„Rohan je nejhlasitější, vždy křičí.“

Rocco je obvykle docela klidné, ale někdy také násilné, a Roman si obvykle stěžuje, že se o něj nechce dělit. Po celou dobu prolezli stejnou hračku a snažili se ji chytit před bratry.

Indiana je miluje a ne trochu žárlí – ale pořád se jí omlouvám, protože bude muset vyrůst se třemi bratry! “

.

Péče o tři děti není snadný úkol, zejména s ohledem na to, že Becky-Joe již má dceru. Ale její sedmnáctiletá sestra Lauren přichází pomáhat Becky-Joe téměř každý den.

Asi 130 plenek a čtyři balíčky vlhkých ubrousků odcházejí na trojčata týdně. Mají dostatek balíčků pro dětskou výživu asi dva dny a pračku musí běžet třikrát denně!

.

Před narozením Indiany snil Becky-Joe, že se stane nemocnicí v nemocnici. A i když dočasně odložila své vzdělávací a kariérní plány, po narození trojčat chce ještě více realizovat svůj sen.

.

No, má velkou šanci trénovat!

.

Share