„Šance na přežití v rodině byla malá“: Budete ohromeni tím, со dostalо každé štěně od své matky na rozloučenou

Fena bezdomovců, která se později bude jmenovat Duha, se lidem nikdy nezamlouvala. Život na ulici ji naučil být opatrnou a nedůvěřivou, ale stalo se něco, co inteligentní zvíře nemohlo předvídat.

48 hodin po narození svých štěňat zasáhla Kalifornie bouře rekordní deště. Duha ukrývala novorozené tsutsikové v křoví, ale šance na přežití v rodině byla malá. Srdce psa mělo lidem důvěřovat.

.

Ne že by Duha byla odvezena odkudkoli. Naopak, místní obyvatelé ji v posledních měsících opakovaně zaznamenali a pokusili se ji nakrmit nebo vzít do útulku. Ale pes vždy utekl.

A když vypukla bouřka, záchranáři, kteří přijeli na tísňové volání na dlouhou dobu, nemohli pochopit, kde se schovává se svými štěňaty.

Keře jsou nespolehlivé útočiště, ale v noci, v dešti as baterkami nebylo snadné najít v nich malý předmět. A počasí se zhoršovalo.

.

Nalezeno! Teď to bylo na získání Duhové důvěry, která mohla vyklouznout ze zvyku, ale neopustila štěňata. Budou se muset bránit, zaútočit? Všechno se však ukázalo jako laskavé a několik porcí jídla.

.

Záchranář štěně opatrně zvedl a vytáhl ven, pryč od provizorního doupěte. Duha bdělá a … olízla dítě do nosu. Jako by bylo uklidňující – všechno bude v pořádku.

Lidé jeden po druhém dostali štěňata a každý dostal od své matky polibek na rozloučenou. Sama sama zůstala v hnízdě a nevěděla, kam byly její děti odebrány.

.

Duha neodolala, když byla sama vytažena z keřů a umístěna do klece. Déšť se zintenzivnil a nastal čas dostat se z ulice do spolehlivého úkrytu.

Lidé, psi, vybavení – všechno bylo mokré skrz a skrz, a kvůli bouřce byla elektřina přerušena, takže se musel usadit v útulku a provést prohlídku těch, které veterinář zachránil pod světlem baterek.

.

Výsledek záchranné operace: fenká, vyžadující péči, ale obecně zdravá psí matka a osm pěkných štěňátek.

.

Na památku podmínek, ve kterých se objevili v útulku, byli pojmenováni podle prvků: hrom, vánek, mlha, blesk, blesky, bouře a dva nejmenší – kapičky a mrholení.

.

Fenka před očima se proměnila v nejpřátelštějšího psa na světě, který, jak se zdálo, chtěl okamžitě kompenzovat všechny dny života bez lidského znepokojení.

.

Štěňata vyrůstají a brzy budou připravena najít nové domovy. Duha už lidem neunikne a nevadí jí, že její děti dostanou také své rodiny.

.

.

Dotykové video záchranné operace:

Share